Wpis z mikrobloga

#informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem się tylko po to, by powiedzieć, że nie chcę być już programistą! Od 8 lat programuję, mam to już gdzieś! Programowanie mnie nudzi, nigdy nie miałem pasji programisty, poszedłem w to, "bo pieniądze". Bo rodzice tłukli "zrób studia, najlepiej informatyka", bo znajomy, bo rodzina, bo ktoś tam: "informatyk to jest ktoś", "on to kosi pieniądze".
Chciałbym robić coś innego, ale nie wiem co - pułapka pieniędzy. Nie przestawię się na niskie zarobki, bo obniżę standard życia. Z kolei nie mogę już pracować w IT, jak widzę monitor to mi się chce rzygać. Wolałbym:
-latać po poligonie
-remontować stare auta
-pisać książki
-podróżować
-przepychać rury w kiblach
-czy nawet dawać dupy murzynom
...byle zarabiać tyle samo i nie musieć patrzyć się w monitor. Lata lecą, czas leci, moje życie leci...a ja dalej IT, z którego w sumie nic nie wynika konkretnego. To nie praca twórcza, to nie przygoda, to nie ekscytuje - to po prostu praca wyrobnicza. Czuję się jak robotnik fizyczny, który ułożył kolejną kostkę brukową - tyle, że jego kostka będzie w tym miejscu przez następne kilkadziesiąt lat. Mój program zmieni się natomiast w przeciągu kilkunastu miesięcy. To jak układanie mandali.
Pobierz DannyTheDog - #informatyka #kariera #pracbaza #programowanie #biznes
Zarejestrowałem...
źródło: comment_fwC09BH7VPpNHH4fGkPzUaPgOobawlMZ.gif
  • 105
bo praca jest po to abyś zarabiał kasę a nie czuł się dobrze. Chcesz super pracy gdzie będziesz czul się wypoczęty i spełniony to na 100% nie zarobisz więcej niż 2000 zł.


@dorotka-wu: Nie zgadzam się. Ja swoje prace bardzo lubię. Kwotę, którą podałaś mogę zrobić w 1 dzień na czysto. Wiem, że można żyć za 2k na miesiąc, ale #!$%@?, co to za życie? Wynajmowana gawra, ZKM i parówki z
@DannyTheDog: Nikt nigdy nie mówił że ta praca jest lekka. Widzisz umysł i umiejętności to tylko narzędzia, a ty sam robisz z nich użytek. Ale z tego co widzę to ty czekasz na gotowe, aż ktoś da Ci pracę i powie co masz robić. Spróbuj odłożyć trochę pieniędzy, znajdź cel, i otwórz np sklep, szkołę śpiewania albo burdel obwoźny xD. Nie przejmuj się tym co będzie za 10 lat, z takim
2k dziennie netto? To gdzie Ty pracujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@iksdede: It, CG, nieruchomości, praca w salonie samochodowym, maklera nie liczę, bo oni mają rozliczenia kwartalne albo roczne, ale jak by podzielić to by wyszło i więcej. Spawacz ze specjalizacją. Architekt. Jest tego trochę :P
Też programuję i nawet wciąż to lubię. Kasy dużo, bliżej #programista50k niż #programista15k jeśli by przeliczać na cebuliony.
Jednak praca to praca i sam fakt, że "trzeba" do niej chodzić, że to jest te 5 dni w tygodniu z dojazdami ponad połowa czasu poza snem. Może to kwestia podejścia ale pomimo drobnych, codziennych satysfakcji czy sukcesów, praca zawsze będzie przykrym obowiązkiem.
Tylko dochód pasywny to wolność, a więc pełna satysfakcja (szczęście?).
W efekcie, programiści - klepacze zejdą w okolicę 3000 netto, zdolniejsi te 10k wezmą, guru po 15k i czy warto było?


@DannyTheDog: i wszyscy uważają, że zarabiają za mało. Niedawno przeczytałem genialną odpowiedź na pytanie "czy programiści są przepłacani?":

If you’re not a software engineer, the answer is clearly yes. If you’ve spent the last twelve hours trying to chase down a race condition between a cassandra cluster replicated across two
@loczyn: z tym architektem to poleciałeś i to baaaaardzo mocno :) chyba, że masz namiary na takie miejsce dla architekta, gdzie zarobki będą nawet te 500/dzień to jutro tam jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)