Wpis z mikrobloga

Cieszę się, że tag #gastrowarszawa się przyjął i mam nadzieję, że szybko nie zaginie (przy okazji Michau napraw w końcu te tagi ()) bardzo prosiłabym jednak byście trzymali się poniższego szablonu we wpisach, żeby to jakoś wyglądało i był porządek :)
Ze swojej strony dzisiaj umieszczam moje aktualne top 3 kawiarni z kawą przelewową w Warszawie (nadal w wielu nie byłam). O innych kawiarniach jeszcze zapewne kiedyś napiszę, na pewno na tej liście będzie Lukullus, o którym wpis już jest tutaj.

Miejsce 3: Etno cafe
Rodzaj kuchni: kawiarnia
Lokalizacja: Marszałkowska 87 (spokojnie z metra centrum można przejść na piechotkę)
Krótki opis: Etno cafe przyjechało do Warszawy z Wrocławia, możecie kojarzyć ich z klipu C-boola. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lokal jest duży, o dość ciekawym, nowoczesnym wystroju, posiada też mini ogródek, jeśli nie wyobrażacie sobie kawy bez papierosa. Lokalizacyjnie idealnie w samym centrum. Nadaje się na różnego typu spotkania. Na randkę również, chociaż jeśli lubicie przytulne miejsca, może być dla Was zbyt głośno.
Obsługa: No cóż. Lokal otwarty w miarę niedawno, obsługa nadal trochę nieogarnięta (kelnerzy), co oczywiście ich nie tłumaczy. Generalnie mi niczym nie podpadli, ale wiem, że na ich fb pojawia się trochę krytycznych opinii w tym temacie. Dla mnie na plus fakt, że można z nimi podyskutować o kawie. Bardzo nie lubię, kiedy obsługa nic nie wie o produktach, które sprzedaje.
Jakość i smak: Próbowałam kawy na zimno po wietnamsku, cold brew sprzedawanego w pięknych małych butelkach (można brać na wynos, co moim zdaniem jest mega plusem) i sernika z białą czekoladą, owocami i herbatnikami. Sernik mistrzostwo. Kawy jak najbardziej też na plus. Jeśli chodzi o śniadania/jedzenie wytrawne nie miałam styczności, więc nie mogę polecić.
Wystrój: Wnętrze jest duże, ale i nowoczesne. Uniwersalne. Ogródek chociaż mały mógłby być bardziej odseparowany od ulicy, ale i tak jest dobrze. Brakowało takiego miejsca blisko w centrum. Na pewno nie jest to jedna z tych małych, przytulnych kawiarni na dwa stoliki.
Ceny: Typowe kawiarniane: 10-15zł za kawę, 10-15zł za ciasto
Dodatkowe plusy/uwagi: Podejrzewam, że mimo wszystko często może być problem z miejscem.
Godziny otwarcia: pon-pt 07:00-22:00, sb 08:00-22:00, nd 09:00-21:00

Miejsce 2: Kawiarnia Coffeedesk
Rodzaj kuchni: kawiarnia
Lokalizacja: Wilcza 42 (wyłącznie po adresie można trafić, bo w żaden sposób nie są oznaczeni z ulicy)
Krótki opis: Jest to jedna z tych mniejszych kawiarni, doskonała na randkę jak i do pracy zdalnej. Należy do właścicieli chyba najbardziej znanego sklepu z artykułami kawowymi. Tu też można osobiście odebrać ich produkty czy też po prostu kupić nowe.
Obsługa: Lokal otwarty niedawno, ale już widać różnicę w podejściu w porównaniu do Etno. Rozmiar ma znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo indywidualne podejście do klienta, nie ma opcji, że się nie da. Nawet jeśli są pewne niedociągnięcia obsługa stara się, żeby klient wyszedł zadowolony.
Jakość i smak: Kawa z dripa bardzo dobra. Trochę uboga póki co oferta jedzeniowa. Wytrawnie posiadają różne rodzaje kanapek i quiche. Brak oferty śniadaniowej, mam nadzieję, że z czasem się pojawi.
Wystrój: Niezwykle pogodny. Króluje drewno i turkus. Nowocześnie. Na ścianach regały z produktami ze sklepu (kawy, herbaty, akcesoria). Nie ma ogródka.
Ceny: Typowe kawiarniane: 10-15zł za kawę, 10-15zł za jedzenie
Dodatkowe plusy/uwagi: Jest to jedno z takich miejsc, którym kibicuje. Żałuję, że póki co tak słabo się reklamują i ciężko trafić tam przypadkiem. Jednak gorąco zachęcam do odwiedzin, tak by za szybko nie zniknęli z kawiarnianej mapy stolicy. Ich fb
Godziny otwarcia: pon-pt 07:30 - 21:00, sb-nd 09:00 - 20:00

Miejsce 1 STOR
Rodzaj kuchni: kawiarnia
Lokalizacja: Tamka 33 (dokładnie w połowie drogi między Metrem Nowy Świat-Uniwersytet, a CNK)
Krótki opis: To chyba jedyna kawiarnia w Warszawie, która po prostu ma klasę. Nie znalazłam drugiego takiego miejsca do tej pory w stolicy. Wnętrze jest małe, ale minimalistyczne i przyjemne, utrzymane w ciemnej tonacji. Stoliki na zewnątrz też raczej powinny być, nie jestem na 100% pewna bo zawsze trafiam tam przy załamaniu pogody. "Jest światowo".
Obsługa: Taka jaka być powinna. Wie, co sprzedaje, umie doradzić, otwarta na klienta.
Jakość i smak: Kawa z dripa idealna. Dodatkowo piłam czaj. Piękna biało-złota zastawa. Ciasta są w porządku. Oferty wytrawnej nie testowałam.
Wystrój: Na swoim fb reklamują się własną interpretacją obrazu "Nighthawks" Edwarda Hoppera czym jeszcze bardziej chwycili mnie za serce. Wnętrze jednak może być czasem zbyt ciasne i napakowane ludźmi. Nie ma dużo przestrzeni.
Ceny: Typowe kawiarniane. 10-15zł
Dodatkowe plusy/uwagi: Może to nic niezwykłego i nie każdemu podpasuje. W mój gust wpasowuje się idealnie. Do pracy zdalnej czasami z uwagi na tłok może się średnio nadawać, ale na wszelkie spotkania towarzyskie jest ok.
Godziny otwarcia: pon.-pt. 7:30-22:00; sob.-niedz. 8:30-23:00

Dodaje tag #warszawa i zachęcam do śledzenia #gastrowarszawa jeśli komuś by umknęło i miał ochotę :)
miesozerna - Cieszę się, że tag #gastrowarszawa się przyjął i mam nadzieję, że szybko...

źródło: comment_gIHQk2SqsRCTqUn3liWr8rFPe2Nm34CH.jpg

Pobierz
  • 3
@miesozerna: Co do Etno Cafe- miałam okazję kilka razy być w lokalu przy Al. Jerozolimskich 96 - ciasta naprawdę przyzwoite, serniki mokre i smakują jak porządne domowe. Mają też pyszne kanapki.