Wpis z mikrobloga

Jak doda się na mirko jakiś wpis sugerujący, że nie przepada się za spotify to od razu pojawia się masa osób, która chce mi udowodnić, że spotify jest super.
Tak jakby napisać "nie jem mięsa" i dostać odpowiedzi w stylu "nie jesz, bo nie umiesz sobie doprawić", "#!$%@?, mięso jest dobre", "nigdy nie kupujesz na raz 4 kg kiełbasy? #!$%@? skąpe polactwo", "nie ma lepszego sposobu od jedzenia mięsa na poznanie nowych smaków", "mój sprzedawca mięsa brzydzi się Twoim gustem", "jadłem mięso przed ostatnie 7 tygodni i było dobre, nie wiem czy przypadkiem nie trollujesz". Ktoś kto nie je mięsa nadal nie będzie go jadł po takich komentarzach.
Już nawet świadkowie Jehowy nie są tak upierdliwi i nie próbują mnie do czegoś przekonać tak usilnie jak wyznawcy spotify.
#spotifyssie #niewiemjaktootagowac #gownowpis
  • 63
  • Odpowiedz
Jesteś w błędzie. Konto Spotify można sparować z serwisem last.fm,


@2phonepiotrus: no to nie całkiem jestem w błędzie, wtedy spotify nadal działa tak samo i całą robotę odwala last.fm
chyba sobie tam założę konto

  • Odpowiedz
  • 3
@PyraPrzeznaczenia no jasne ze nie musisz lubić Spotify ale jeżeli narzekasz tylko na jedną funkcje a po drodze 20 użytkowników mówi że ta funkcja im bardzo odpowiada to chyba ktoś tu ma problem z technologią i nie rozumie jej ograniczeń.
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: No ale w ogóle nie rozumiem Twojego oburzenia. Oczekujesz od aplikacji do streamowania muzyki, że będzie Ci podsuwać pod nos nowe sugestie skoro są do tego specjalne narzędzia, takie jak chociażby last.fm i istnieje możliwość połączenia obu kont... no to chyba tylko wychodzi na plus dla spotify? Przekreślasz apkę bo nie trafiła w Twój gust muzyczny, gratuluję.

Z ciekawości spojrzałem na Twoje komentarze pod innymi wpisami. Chcesz rzetelnie rozmawiać a
  • Odpowiedz
to że coś #!$%@? nie ma alternatywy nie znaczy, że dalej trzeba korzystać z tego #!$%@? czegoś

jeśli mogę jeść tylko gówno to wolę nic nie jeść


Pierwsze z brzegu: Tidal. Tylko, że wiesz - też trzeba płacić a i z dostępnością do muzyki ciężej.

@PyraPrzeznaczenia:
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: A ja się właśnie zastanawiałem, czy jestem jedyną osobą, której spotify podpowiada absolutnie z głębi dupy wyjętych nowych wykonawców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba jeszcze nigdy nie zasugerował nic dobrego, bardzo często są to rzeczy kompletnie z innego klimatu niż słucham i nie mam pojęcia dlaczego. I tak, mam połączone konto z kontem na last.fm.
  • Odpowiedz
@einz: to chyba logiczne, że w takiej sytuacji nie będę chwalić spotify, nie będę kierować się doświadczeniami 20 innych użytkowników tylko na podstawie własnych doświadczeń mam o tym jakąś opinię

jeśli technologia jest w jakiś sposób ograniczona i akurat jej ograniczenie przypadło na mnie to nie jest to powód do przymknięcia oka i udawania, że wszystko działa ok
nie, nie działa ok, zobacz, nawet @jamtojest nie chwali spotify
  • Odpowiedz
@jamtojest: Spotify służy do streamowania muzyki a last.fm jest Twoją "biblioteką". Łącząc konta każdy utwór odsłuchany na Spotify jest zrzucany na Twoją listę tzw. scrobbli, czyli pojedynczo odsłuchanych utworów. Na tej podstawie last.fm może określić Twój gust muzyczny, wybrać Ci coś nowego, porównać Cię z innymi użytkownikami etc.

Zdecyduj się czego szukasz: aplikacji do streamowania muzyki czy katalogu muzycznego. Nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić nowe sugestie na last.fm i
  • Odpowiedz
Oczekujesz od aplikacji do streamowania muzyki, że będzie Ci podsuwać pod nos nowe sugestie skoro są do tego specjalne narzędzia, takie jak chociażby last.fm i istnieje możliwość połączenia obu kont... no to chyba tylko wychodzi na plus dla spotify?


Jeśli spotify ma narzędzia w stylu odkryj w tym tygodniu, daily mix, odkrywaj i radio po jakiejś piosence to chyba nie przesadzam oczekując w miarę niezłego podpowiadania mi jakichś utworów. Samo spotify ma
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: Ech :P

Najpierw mi opisujesz jak to działa, tak ja bym nie wiedział ;) Konto na last.fm mam niemal od początku jego istnienia, na spotify też jestem długo, mam świadomość do czego to służy. I nie, nie mówię że spotify jest złe jako całość z powodu tej jednej funkcji.

Jasne, że mogę studiować profil last.fm i wklepywać sugestie do spotify, ale nie sądzisz że skoro serwisy dają możliwość połączenia kont,
  • Odpowiedz
@einz: 4 narzędzia do podpowiadania muzyki, żadne u mnie nie działa dobrze.
Gdybym miała porównać to do cofania w samochodzie to musiałabym napisać:
1. Kiedyś widziałam dobrze
2. Miałam lusterka w samochodzie
3. Miałam też taką super kamerkę z tyłu, że na ekranie widziałam jak cofam
4. Mogę odwrócić się do tyłu i zobaczyć czy w nic nie uderzę w czasie cofania

Ale gdy nagle widzę gorzej, nie mam lusterek, nie
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: żadne narzędzie do podpowiadania muzyki nie działa u Ciebie dobrze to znaczy że te narzędzia są jakie są i tyle xD Widocznie te narzędzia są do dupy i zawsze były, więc skąd to rozczarowanie że kolejne narzędzie nie działa? I skąd jakieś wydumane oczekiwania że powinno działać tak jak akurat Ty tego oczekujesz, skoro innym względnie odpowiada?

W sensie, rób sobie co chcesz i lub sobie co chcesz, ale wydajesz
  • Odpowiedz
@einz: No narzędzia są jakie są i tyle.

I skąd jakieś wydumane oczekiwania że powinno działać tak jak akurat Ty tego oczekujesz, skoro innym względnie odpowiada?


Moje wydumane oczekiwania polegają na tym, że podchodzę do tego zero-jedynkowo. Chciałabym aby to dobrze działało, ale działa źle.
Oczekuję dobrego działania, nie powiedziałabym, że to wydumane oczekiwanie.
Innym względnie odpowiada, bo działa u nich dobrze, wow, brawo, 1 punkt.
U mnie działa źle, ojej,
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: dobra wygrałaś masz 100% racji szkoda mi życia na dyskusje czy spotifaj jest #!$%@? czy nie xD pozdrawiam cieplutko i obyś odnalazła ten jedyny, działający algorytm ((oo))
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia:

Nie przekreślam całkiem, bo jeśli słucham muzyki na telefonie to słucham właśnie na spotify.

Ale przekreślam pod względem szukania i podpowiadania muzyki,


A zachowujesz się tak, jakbyś skreślała apkę całkowicie i celowo wręcz zniechęcała do niej wszystkich. Ta akcja z redditem jest co najmniej śmieszna.

Moje wydumane oczekiwania polegają na tym, że podchodzę do tego zero-jedynkowo.


Zrozum, że nie sposób stworzyć algorytmu idealnie wpasowujący się w Twoje gusta. Zawsze jakiś
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: Akurat nad tym nigdy się nie zastanawiałem, ale sporo osób tutaj wyżej sugerowało, że problem Pyry rozwiąże sparowanie konta, więc o tym napisałem ;) Ja mam sparowane wyłącznie po to, żeby mieć bibliotekę odsłuchanych kawałków dla własnej przyjemności i brandzlowania się statystykami xD Np. ten rok już wiem, że będę miał najlepszy pod względem ilości odsłuchanych kawałków od 2011 roku i brakuje mi tylko 1100 scrobbli do pobicia wyniku z
  • Odpowiedz