Wpis z mikrobloga

Kościół katolicki i ogólnie chrześcijaństwo nie akceptuje homoseksualistów (ogranicza się do tolerancji i nakazuje zaprzestania stosunków). W Biblii homoseksualizm jest jednoznacznie potępiany (Rdz 19, 1-29; Kpł 18, 22 i 20, 13).
Dlaczego więc u niektórych (szympansy, delfiny, pingwiny i wiele innych) zwierząt udowodniono zachowania homoseksualne?
Przecież wg. Biblii Bóg stworzył wszystkie zwierzęta, a mają one tylko instynkt a nie rozum, więc nie mogą popełnić grzechu jak ludzie.
Więc?

Dla spragnionych źródeł:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm#Chrze.C5.9Bcija.C5.84stwo
https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierz%C4%85t
#religia #wiara #chrzescijanstwo #katolicyzm #biblia #homoseksualizm #homofobia
  • 13
@UrbanShadow: Bo zwierzęta są grzeszne, a człowiek ma rozum. Mnie bardziej ciekawi, dlaczego przytaczając tę historyjkę czyta się ją dosłownie, ale opis stworzenia świata jest czytany jako przenośnia.

@UrbanShadow: skoro zwierzęta nie umieją odróżnić dobra od zła, to nie mogą popełnić grzechu. Człowiek zerwał owoc z drzewa poznania.
Rozum może przezwyciężyć instynkt u człowieka (też Łaska Boża jest tu ważna z pewnością). Gdyby bezrozumne małpy umiały odróżniać dobro od zła, ale nie mogłyby bez rozumu przezwyciężyć swoich instynktow, to może te homoseksualne małpy zaczelyby glosic ateizm i nihilizm?
Mam nadzieję, że nie naplotlem herezji.
Zwierzęta robią dużo gorsze rzeczy niż homoseksualizm, np. pożerają młode tego samego gatunku. Tyle, że zwierzęta nie mają wolnej woli, a więc i grzeszyć nie mogą, bo grzech jest świadomym wyborem.
@UrbanShadow: tak poza tematem OP'a. Uwielbiam, gdy ktoś w jakimkolwiek temacie powołuje się na historię o Locie i Sodomie (,).
Mamy człowieka, który przyjął pod swój dach dwóch gości. Mieszkańcy Sodomy żądają wydania ich im w celu "przyswawolenia". Lot mówi: "Nie! Weźcie moje córki, bo nie były z mężczyznami jeszcze, róbcie z nimi co chcecie". Czyli ojciec skazuje własne córki na gwałt.
Ofc do tego nie dochodzi,
@StrefaZimna: Biblia nazywa Lota prawym ponieważ zaoferował odwiedzającym miasto ludziom gościnność i opiekę, a nie dlatego, że uznał dobro gości ponad dobro swoich córek. Za ten błąd zresztą został później ukarany, kiedy jego córki, które wcześniej był skłonny wydać na gwałt, same go zgwałciły, a z jego potomstwa zrodziły się plemiona wrogów Izraela.
Trzeba pamiętać, że prawy nie jest koniecznie również doskonały. Takich postaci w Biblii jej naprawdę bardzo mało. Biblia
@UrbanShadow: Bo chrześcijaństwo wpłynęło z Bliskiego Wschodu, gdzie przyjemność seksualna uważana była za złą, splamioną (nie ma znaczenia czy homo czy hetero w wersji dla frajdy) - wszystkie religie tam powstałe tak podają. Co ciekawe nigdzie poza Bliskim Wschodem seksualność nie była tak rugowana. Ciesz się, że chrześcijaństwo dotarło do nas przez "rozpustną" Grecję, bo byśmy tu myśleli, jak konserwatyści z Syrii. A tak to jest środek, między #!$%@? bliskowschodnim a
@UrbanShadow: Sprowadzenie debaty do problemu religijnego nie sięga sedna problemu moim zdaniem. Jeżeli ludzie maja problem z kontaktem z własnym ciałem, seksualność ich samych to zagadka i to co czują jest temat tabu to jakąkolwiek religię by wyznawali to "lepiej będą wiedzieć". Będą się bać i będą się zasłaniać religią, jak nie religią to tradycją, jak nie tradycją to ewolucją itd.

Myślę, że to co można uczyć innych ludzi to bliskości