Wpis z mikrobloga

Korzystam z listy 1x22 na Mi Boxie i mam problemy z brakiem płynności odtwarzania albo zgubionymi klatkami.
Najbardziej widać to podczas oglądania jakiegoś programu informacyjnego;pasek z informacjami nie ma płynności.
Próbowałem wszystkich ustawień w Kodi, SPMC, zmieniałem ustawienia przeplotu, odpalałem listę przez Android Live Channels, wszędzie to samo.
Ta sama lista odpalona na RPI2 z systemem Libreelec śmiga aż miło.
Ktoś ma jakiś pomysł?


#mibox #androidtv #kodi #iptv #xiaomi
  • 20
sprawdź MxPlayer z dekodowaniem sprzętowym HW oraz HW+. Jak będzie śmigało to możesz listę załadować do programu IPTV Extreme Pro, wspiera epg, sterowanie pilotem oraz zewnętrzne playery
@em_em: też robiłem to wszystko co ty. Jedyne co zauważyłem to na miboxie metoda usuwania przeplotu jest nieaktywna a metoda skalowania "dwuliniowo". A na PC jest DXVA i może stąd ta różnica
@MrShatan: Na SPMC po odznaczeniu akceleracji Media Codec masz do wyboru usuwanie przeplotu przy użyciu Yadif, Yadif 2x FFMPEG i inne, wszystko wypróbowane.
Narzekałem na płynność menu/długim odpalaniu dodatków na malinie, to teraz narzekam na jakość iptv na miboxie XD
Wyjdzie na to że skończę z NVIDIA SHIELD XD

@xulek: Wrócę do domu to spróbuję, jednak z tego co pamiętam na MXP też próbowałem.

Zawołam @kodiwpigulce_pl, może masz jakiś
@em_em: jak nie oglądasz meczy, to sobie puść jakiś i zoabcz jaka jest dopiero różnica. mi się nawet wydaje ze obraz na miboxie jest gorszej jakości - chyba że to przez te gubienie klatek
@alone_wolf próbowałem na SPMC, teraz na kodi 16.1. Mam do wyboru tylko dwa kodeki media codec i media codec powierzchniowo. Jedyna różnica względem 17.4 to brak zgubionych klatek, płynności jednak brakuje.
@em_em: troche dziwne iż w 16 brak amcodec (amlogic) z uwagi na to, że od 17 porzucili wsparcie na rzecz mediacodec. Rozwiazaniem problemu mogłaby być instalacja libreelec lecz niestety bootloader i kernel jest zablokowany wiec dupa. Można jeszcze sprawdzić aplikacje dla iptv: perfect player i smart iptv.
Cześć, czy ktoś rozwiązał problem przycinania? Dzisiaj przyjechał mi mi box z chin i mam co jakieś 2-3 mikro przycięcie w filmie. Testowałem sporo aplikacji, zmieniłem kable, przestawiłem na 50p, przywracałem ustawienia fabryczne i nadal to samo.. nie da się komfortowo oglądać filmu. Czy ktoś może napisać czy u niego działa zawsze płynnie?
Nie.. Cały czas mam z tym problem.. Niby przełączenie odświeżania na 50p trochę pomaga, ale w aplikacji Onet vod mam cały czas przyciecia obrazu..