Wpis z mikrobloga

Robię też małe aktualizacje październikowe, większej należy się spodziewać w listopadzie, po tym jak sklepy już zamówią nowe laptopy, a studenciaki wykupią starsze dostawy, może też ceny odrobiny spadną i zwiększy się wybór, bo obecnie jest słabo, szczególnie w przedziałach 1.5-2.5k.
@poroniony_: Wiem o tym, zapowiedź tej premiery była już we wrześniu, ale same laptopy wciąż są zapowiedziane dopiero na Q1 2018. Najciekawsze pewnie będą budżetowe probooki, ale zobaczymy na ile HP je wyceni.
@Pustulka: można gdzieś jeszcze kupić Clevo W650KK1 ten co polecasz do 4k aukcja się skończyła, nie ma tego w żadnym sklepie hyperbook albo exxtrem pod inna nazwa? fajnie jakby sprzedawca wystawiał fakturkę vat pl
@Pustulka: Spodziewasz się jakiegoś przełomu w ofertach laptopów? Bo tak patrzę i patrzę i ciągle trochę słabo jest. Teraz Coffe Lake wyszły, może MX150 w końcu będzie popularniejsze... Mam ciągle wrażenie, że producenci na siłę chcą starocie wypychać.
@Hunt3d: Co mam wiedzieć, bo nie rozumiem pytania? :P

Jest taki laptop, żeby cpu mocno nie throttlował trzeba mu zmienić tdp na 45W w aplikacji intela - XTU, karta jest na poziomie wydajnościowym 950m, ma błyszczącą matrycę, brak gwarancji w Polsce i w chińskim windowsie nie da rady doinstalować języka polskiego.
@Pustulka: Wybacz :D Chodziło mi o jakąś opinię na temat tego laptopa, czy warto pakować się w tę konstrukcję za taką cenę. Z tym tdp nie wiedziałem że jest źle. Z tego co widzę to raczej nie polecasz :D.

Zapytam w takim razie od drugiej strony, czy znasz może laptopa który by spełnił moje wymagania? Ogólnie potrzebuję lapka do pracy i na studia - czyli głównie internet, word/excel, sporadycznie jakiś cad
@Hunt3d:
Wiesz może i ten xiaomi nie jest zły, ale musisz pewne rzeczy zaakceptować, bądź się z nimi liczyć:
- żeby ten czterdzeniowy niskonapięciowy i5-8250u trzymał zegary musisz ściągnąć aplikację intela i podpić mu TDP z 15W na 45W, ale cady i tak są napisane pod dwa rdzenie
- MX150 jest na poziomie wydajnościowym 950m z tym, że ma znacznie niższe tdp, musisz sam stwierdzić czy ci wystarczy czy nie do
@Pustulka: Dzięki za obszerną wypowiedź, parę rzeczy już się rozjaśniło :) Poza gwarancją i matrycą inne wady jestem w stanie zaakceptować - cad jak mówiłem to rzecz bardzo sporadyczna jak na wyjeździe będę chciał sprawdzić jakiś plik/część, raczej się to nie zdarza, ale nie chcę tego wykluczyć. 950m starczy w zupełności w starym lapku miałem 750m i było więcej niż dobrze, przypuszczalnie nawet integra z nowych i5-i7 by była by ok,