Wpis z mikrobloga

@yogmean: Powiem tak, jak w firmie wprowadzili prywatny pakiet zdrowotny, to pakiet podstawowy mieliśmy za free (minus kiladziesiąt złotych w PITcie bo przychód pracownika i te sprawy).
Ja zatwardziały idealista stwierdziłem ch**j nie płacę. Nie po to miesięcznie odciągają mi w ciul składek (zdrowotne+chorobowe koło 600-700zł), żebym jeszcze płacił za opiekę zdrowotną prywatnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Do czasu, aż żona zaczęła mieć problemy zdrowotne. Potrzebna były
@Waltz dlaczego z góry zakładasz, że będzie gorzej? Dyrektor placówki będzie mieć możliwość dysponowania budżetem, a nie odgórnie narzucone. Jeśli będzie sprawny zarządca to kolejki powinny się skrócić
@xzxzz: Wybacz, nie rozumiem. Do tej pory nie mieli budżetu? Nie zarządzali nim? Nakłady na system ochrony zdrowia w naszym kraju dalej są i będą za niskie. Inny sposób mieszania herbaty nie sprawi, że stanie się słodsza. Od października wchodzi reforma, jest straszny burdel, nikt nic nie wie. Oczywiście trzymam kciuki za magiczne rozwiązanie kolejek, ale to tylko przenoszenie kolejki z jednego miejsca w drugie. Reforma nie sprawi, że będzie więcej
@Waltz miałem na myśli troche inna kwestię, bardziej mi chodziło o pulę punktów przyznawana na dane procedury, np na CT. Zniknie przynajmniej ten problem. Większym problemem jest patologia związana z rezydenturami, a raczej ich brakiem.
@xzxzz: teraz nie będzie ograniczeń punktowych, tylko ograniczenia finansowe. Jeden grzyb. Rezydentury są, na rodzinną, anestezjologie czy ratunkową dostaniesz się bez problemu.
@laczka: makrogruczolak przysadki (prawie 1,5cm). Jeszcze dodatkowo wydzielający prolaktynę.
Od początku roku z powodu wysokiego poziomu tego hormonu zaczęły się jej dziać różne problemy, a to z trądzikiem, a to problemy z okresem itd. Dermatolog dawał antybiotyki na skórę. Ginekolog twierdził, że u niego wszystko ok.
Aż trafiła do dobrego endokrynologa, który wysłał ją na badania krwi, a potem na tej podstawie skierował ją na rezonans. Jeszcze okazało się, że duży
W tym roku kształcenie w kierunku endokrynologii rozpocznie w Polsce 14 [sic!] lekarzy. Przy terminie do poradni na 2025rok niech każdy odpowie sobie czy to dużo czy mało. Dodam, że znam co najmniej kilka osób które chciałyby ale nie mają takiej możliwości, bo MZ po prostu postanowiło przyznać tylko tyle miejsc rezydenckich (no chyba że w ramach wolontariatu).
Tutaj mapka z rejestracji na tryb rezydencki w aktualnym postępowaniu kwalifikacyjnym(jak widać we Wrocławiu
Pobierz uwaman - W tym roku kształcenie w kierunku endokrynologii rozpocznie w Polsce 14 [sic...
źródło: comment_7VLqPXF5ZPopSoAuKbPrMZvJXviAr0di.jpg