Wpis z mikrobloga

Zajebiste jest to pranie mózgu przez kościół. Uzależnianie ludzi od wiary i wciskanie bajek. Przez 17 lat chodziłem do kościoła przez rodzinę. Cieszę się że od 5 lat żyję zgodnie z własnym sumieniem.
#!$%@? że bez boga nie ma sumienia, ani dobra. Że dobro płynie tylko od boga, i że bez Boga nie da się wybaczać. Co za śmieci płyną z ust duchownych to ja nawet nie. Pomijam jakieś chodzenie po wodze albo 40 dni na pustyni czy Żyda sekciarskiego zombie. Wciskanie durnot na temat etyki i moralności to chyba podstawa tej organizacji
#bekazkatoli #religia
  • 24
@Garg84 bez tego nie nauczył byś się co jest dobrem a co złem, religia jest dobra jeśli jest się młodym, bo uczy zasad przyjętych w społeczeństwie. Dorastasz i zaczynasz rozumieć że to co tam opowiadają to bajki, ale zasady zostały
@Garg84: Wiadomym jest, że religia to przecież etyka dla pospólstwa. Prostym ludziom inaczej nie wytłumaczysz co jest dobre a co złe, trzeba ich najpierw piekłem postraszyć. Człowiek inteligentny sam będzie wiedział jak postępować żeby innym nie wadzić.
Pojawia się jednak druga strona medalu, czyli ludzie, którzy uważają, że są ponad etyką oferowaną przez religie i, mając wiarę we własny rozum, tworzą własny kodeks moralny, niekoniecznie prawidłowy.
To temat na większą dyskusję.
Wiadomym jest, że religia to przecież etyka dla pospólstwa. Prostym ludziom inaczej nie wytłumaczysz co jest dobre a co złe

@Garg84:
@Anonimowy_Melancholik: Własnie dla nich i tylko dla nich została stworzona- byli i są nadal tak uposledzeni umysłowoże nie potrafia odrozniac najprostszej moralnosci lub maja ja skrzywiona i potrzebuja religii by mieli jakis wyznacznik kiedy ich #!$%@? umysłowe zaczyna za mocno sie urzeczywistniać(aczkolwiek u świrów, swietojebliwych masz przynajmniej dwie osobowości
@the_white_crystal: Przepraszam, czy ja piszę nie na temat? O tym jest post: o praniu mózgów ludziom przez kościół. A jedną z metod prania jest wcielanie do chrześcijaństwa (i tak z resztą odstępczego, praktycznie od samego początku) zwyczajów pogańskich pod przykrywką słodkiej i kolorowej tradycji.
@StanNasycenia: Moim zdaniem Pan Pieczynski jest ideowcem który jest przedstawiany jako oszołom w mediach, mozliwe dlatego że jest jakas w nim pasja w tym co mówi a Polska to nie jest intelektualna kraina tylko prosty robotniczy lud wiedziony przez resortowe dzieci i czarna stonke. Taki Syzyf z niego, to lepiej na antyklerykalizmie wyszedł założyciel "Faktów i Mitów" tylko że on tam oprócz trzepania kasy, zrzesza cały kocioł światopoglądowy, komuchów tam tez
@Garg84 A po procedurze apostazji już jesteś, że tak się rzucasz? Bo jeśli nie, to trudno na serio traktować człowieka, który nabija się z katolików, kiedy wciąż należysz do tego grona..
@Garg84 A po procedurze apostazji już jesteś,

że tak się rzucasz? Bo jeśli nie, to trudno na serio traktować człowieka, który nabija się z katolików, kiedy wciąż należysz do tego grona..

A po co tracić czas na coś co nic dla mnie nie znaczy. Nie uznaje się członkiem kościoła i żadne dokumenty podpisane przez moich rodziców tego nie zmienią