Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierwszej rozmowie o pracę w kierunku studiów. Wszystko się lux do magicznego momentu pytania o zarobki. Mówię, że na początek 3000 zł brutto wystarczy z gwarancją podwyżki za 3 miesiące. Na to szef, #!$%@? wielki pan, odpowiada, że tyle to on płaci osobom z 3-letnim doświadczeniem XDDD. Przez pierwsze 5 sekund nie wiedziałem co powiedzieć, potem wstałem i wyszedłem. Przed chwilą zadzwoniła do mnie matka i pyta się czy dostałem pracę. Opowiedziałem jej wszystko a ona: "W pierwszej pracy zarobki się nie liczą" i inne tego typu rzeczy. Później dzwoni do mnie babka (pewnie matka do niej zadzwoniła) i po chwili usłyszałem legendarny tekst: "Ty to nawet za darmo powinieneś tam pójść i pracować, a szefa po rękach całować". Słowo w słowo, tak usłyszałem. Ja, #!$%@?ę #!$%@?. Co to za #!$%@? kraj. Brak mi słów...

#pracbaza #praca #bekazpodludzi #januszebiznesu
denn55 - Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierws...

źródło: comment_iQ9aZU3pL82s3CWwv7BfYmIrr4qzSdCB.jpg

Pobierz
  • 106
@Virgilio: napisałem że nie jest a nie że ma być, mam za sobą 12 lat pracy w różnych firmach i wiem jak czasem bywa, niby nie pracuje się w weekend a coś wypadnie i trzeba, sama świadomość tego że dany pracownik na bank jest wyłączony w weekendy może być minusem
@metrom: no ok, ale wydaje mi się, że chłopak przez pierwszy rok zbyt wiele nie zmieni w sytuacji, gdy trzeba pracować w weekend, no i nie oszukujmy się, za tę stawkę, chyba trudno oczekiwać full exclusive od pracownika (szczególnie, że Warszawa)
@j4ace: Ale co to zmienia? Pomyśl sobie że jest to jego pierwsza praca, poprzednie doświadczenia miał jedynie ze szkoły.

Co można umieć po liceum co się przyda w pracy?

Już pomijam że w takiej szkole opuścisz kilka lekcji/dni to nic sie nie stanie, nauczyciele są jakimiś leszczami do których można nie mieć szacunku, uczysz sie po 6h dziennie, a właściwie nie uczysz tylko spisz na lekcjach

Praca a szkoła to troche
#!$%@? czy wy z #!$%@? i dupami się na mózgi pozamienialiscie ? 3 tyś brutto to w zasadzie 2 na rękę. 500 ojro ! Z jednej strony narzekanie że się nie szanujemy i bierzemy pracę za minimalną albo 1.60 na godzinę a jak ktoś chce godnie PRZEŻYĆ miesiac to wielki blamaż. Ktoś musi kiedyś w końcu zacząć wołać ponad minimalną bo wy jaj nie macie ! Wybaczcie ale poza doświadczeniem liczy się
Ehhh roszczeniowe pokolenie. Ostatnio mieliśmy na próbnym młodą Panią, która na rękę chciała minimum 3 tys (może zejść do 2,5 za, jak to nazwała, specjalne dodatki). Ja #!$%@? cały czas netto z brutto jej się #!$%@? :D Długo by opowiadać.