Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Ile ja bym dał za ekranizację serialu w uniwersum Środziemia, gdzie byłoby pokazane jak pojawił się Sauron, czarnoksiężnik z Angmaru. Byłyby wydarzenia takie jak:
- Powstanie pierścieni
- Powstanie Saurona i jego ścieżka do rozwoju Mordoru w potęgę. Wzniesienie fortecy Barad-Dur przy pomocy pierścienia.
- Bitwa Angmaru ze stolicą Arthedainu po podziale Arnoru. Przejęcie miasta Fornost przez czarnoksiężnika z Angmaru.
- Zdrada Gondoru przez ludzi z gór. (tych nieumarłych od Aragorna).
- Bitwa o Minas Ithil i zamiana w Minas Morgul przez Nazgule i czarnoksiężnika z Angmaru.
- Bitwa ludzi i Elfów z Sauronem. (przygotowania do bitwy, pokaz walk na otwratym polu.)
- Obrona, oblężenie i upadek miasta Osgiliath, które było największym miastem Gondoru.
- Pokazanie Carn Dum, stolicy Angmaru, którą rządził czarnoksiężnik z Angmaru. Była to jedna z najlepszych fortec w świecie Śródziemia.

i jeszcze ileś tam by się znalazło.

Taka Gra o Tron, ale w uniwersum Środziemia, to by było coś odlotowego ( ͡º ͜ʖ͡º).

#got #srodziemie #wladcapierscieni #lotr #hobbit #seriale #fantasy #rozkminy
MWittmann - Mirasy, 

Ile ja bym dał za ekranizację serialu w uniwersum Środziemia,...

źródło: comment_weS32DkXEj91EhTl0NQd5KX0l6UTcOu3.jpg

Pobierz
  • 15
@MWittmann też po cichu na to liczę, ale jeżeli znowu mielibyśmy dostać produkcję pełną głupawych gagów, dziur logicznych oraz skrojoną pod młodą widownię, to ja podziękuję. Hobbit był tragiczny, nie chcę kolejnego takiego filmu. Ta hiatoria wymaga znacznie więcej powagi i głębi.

Krótko mówiąc: trzymać to uniwersum z dala od Jacksona.
@MWittmann: Uniwersum Tolkiena nie ma takiego potencjału na serial jak twórczość Martina i Sapkowskiego. Prezentuje uproszczoną, czarno-białą rzeczywistość. Uproszczoną psychologię i motywację bohaterów, bez niejednoznaczności. Dialogi w takiej produkcji w porównaniu do GoT byłyby puste, zachowania bohaterów prostolinijne, bez dynamiki, zaskoczenia, podwójnego lub potrójnego dna i takich też cliffhangerów. Tolkien na poziomie fabularnym ma do zaoferowania tylko wspaniałą mitologię, a to o wiele za mało. Żeby sprostać wymaganiom dzisiejszego rynku, scenarzyści
  • 0
@wjtk123 Tu się z Tobą zgadzam. Hobbit az raził tym humorem wpychanym na siłę wręcz. Wszystko pod gimbazę by poszła na film.

@lowca_randroidow Też zgadzam się, jeśli nie serial to chociaż jakieś filmy poboczne z uniwersum Śródziemia. Tak jak Star wars Rogue one, które wyjaśniło historię Bothan co ukradli plany Gwiazdy śmierci.