Wpis z mikrobloga

No witam, wczoraj pytałem o jakiegoś fajnego Thinkpada ale troszkę zwiększył mi się budżet ( ͡° ͜ʖ ͡°) i myślę nad Macbookiem Air 13 2017 w podstawowej wersji. Niestety jestem zmuszony kupić nówkę (tak to bym pewnie myślał o używce Pro).
No i mam pytanie do osób które używają go do takich zadań do jakich ja go chcę używać tzn:
- 80% czasu to będzie Web Dev (backend Railsy/NodeJS, frontend React/Ember)
- Spotify
- Netflix na pełnej możliwej rozdzielczości
Komputer czasami podłączałbym do monitora Full HD.
Myślę że z dyskiem 128 GB nie będzie problemów bo wszystkie ciężkie dane trzymam na stacjonarce.
Jak jest z wydajnością w tych wszystkich wypadkach? Nie ma żadnych problemów?
Photoshopa używał nie będę. Chcę tylko wiedzieć czy komputer dobrze radzi sobie z multitaskingiem w tych przypadkach które podałem. Wiem że mógłbym za te pieniądze kupić #!$%@? Thinkpada ale chcę spróbować systemu Apple, mieć bardzo dobrą baterię i coś jak najmniejszego/najlżejszego przy zachowaniu 13 cali bo codziennie brałbym go do szkoły.
Pozdro ;)
#macbook #webdev #programowanie #apple
  • 25
Macbookiem Air 13 2017 w podstawowej wersji

80% czasu to będzie Web Dev (backend Railsy/NodeJS, frontend React/Ember)

Jak jest z wydajnością w tych wszystkich wypadkach? Nie ma żadnych problemów?


@SherlockMen: pracujesz zawodowo czy raczej hobbystycznie?
@SherlockMen: fakt, kupno w 2017 nowego Aira trochę mija się z celem, bo konstrukcja jest już mocno leciwa, aczkolwiek rzucanie tekstów że jest "powolny" to dopiero bullshit. Sam używam starego pro z 2012 (bez retiny) na 8gb ram, ssd i nigdy bym nie powiedział że zamula. A przypomnę tylko, że na Air jest cpu z 2 generacje nowszy i ssd na PCI, więc raczej o zamulaniu mozna zapomnieć. No chyba że
@SherlockMen: nie kupuj maka jak Cię na niego nie stać. Jeśli nie musisz mieć OSX(a z zastosowań to wynika) to lapek na windzie>air. Air dławi się na jednym monitorze fullhd, imo wcale na nim fullhd nie ma, będziesz miał jeden średnio działający monitor i tyle, bo żadnego więcej nie wepniesz. To jest laptop "biznesowy", który jest lekki, ma niską rozdziałkę i dobrą baterię, ale coś więcej na nim odpalić to katorga.
aczkolwiek rzucanie tekstów że jest "powolny" to dopiero bullshit.


@arhu: przecież napisał co będzie robił, jakby czytał facebooka to by pewnie wystarczyło ale nie w takiej sytuacji. Dopóki to będą niewielkie rzeczy (dlatego pytałem czy zawodowo) to nie będzie problemu, jeśli wejdzie w to zawodowo to i Pro będzie słabawy.

mam odpalone 10 zakładek w safari, spotify z 3 okna terminala i działa, więc nie wiem gdzie problem :D


No własnie,
@Philopolemus_Fronius: 15 ma inny proc ( ͡° ʖ̯ ͡°) z tymi 9h bym nie szarżował, ale moja bateria ma 160 cykli i o 9h nawet bez dodatkowych monitorów mogę raczej zapomnieć. Za to air faktycznie 8 do 10h na nowej mi stał. Poziom mulenia to też dużo subiektywności. Ja widzę przycięcia i lagi, a nie wynika to z korzystania na jakiś super maszynach. Po prostu mam wrażenie,
@Philopolemus_Fronius: XD mi potrafi wytrzymać 3-5h bez odpalania emulatorów. Tylko serwer stoi i na podpiętym urządzeniu dzieje się reszta. Do tego trochę zakładek, edytor, terminal, i jakieś 20% czasu VPN. I tak traktuję go jako sprzęt półstacjonarny, ale 9:40 to szacun