Wpis z mikrobloga

No witam, wczoraj pytałem o jakiegoś fajnego Thinkpada ale troszkę zwiększył mi się budżet ( ͡° ͜ʖ ͡°) i myślę nad Macbookiem Air 13 2017 w podstawowej wersji. Niestety jestem zmuszony kupić nówkę (tak to bym pewnie myślał o używce Pro).
No i mam pytanie do osób które używają go do takich zadań do jakich ja go chcę używać tzn:
- 80% czasu to będzie Web Dev (backend Railsy/NodeJS, frontend React/Ember)
- Spotify
- Netflix na pełnej możliwej rozdzielczości
Komputer czasami podłączałbym do monitora Full HD.
Myślę że z dyskiem 128 GB nie będzie problemów bo wszystkie ciężkie dane trzymam na stacjonarce.
Jak jest z wydajnością w tych wszystkich wypadkach? Nie ma żadnych problemów?
Photoshopa używał nie będę. Chcę tylko wiedzieć czy komputer dobrze radzi sobie z multitaskingiem w tych przypadkach które podałem. Wiem że mógłbym za te pieniądze kupić #!$%@? Thinkpada ale chcę spróbować systemu Apple, mieć bardzo dobrą baterię i coś jak najmniejszego/najlżejszego przy zachowaniu 13 cali bo codziennie brałbym go do szkoły.
Pozdro ;)
#macbook #webdev #programowanie #apple
  • 25
  • Odpowiedz
@SherlockMen: Air będzie git, mam tendencję do lagowania komputerów i włączania miliona pierdół w tle (Office, Photoshop, Spotify, Safari, iMovie i jeszcze coś na raz XD) i jeszcze mi się nigdy nie zaciął ani nie zamulił (mam go od prawie 2 miesięcy), ekran też podobno taki tragiczny, a ja nie narzekam XD oczywiście w porównaniu z retiną jest różnica, ale jeżeli wcześniej nie pracowałeś przez dłuższy czas na lepszym sprzęcie to
  • Odpowiedz