Wpis z mikrobloga

wlasnie bardzo fajna sprawa w Niemczech, ze to sprawdzaja


@miki4ever: gorzej, że sami wjeżdżając przede mnie z lewego pasa tego nie przestrzegają (a przynajmniej w północnych landach).

edit: a może robią to specjalnie? :<
@kolak68: normalne ze tłumaczą listy, nie kazdy zna perfekcyjnie obce jezyki bo mu to nie jest do niczego potrzebne w zyciu, a ty taki madry i znasz kazdy europejski jezyk na tyle dobrze zeby czytac listy urzędowe i rozumiec je w 100%? za kazdym razem gdy wyjezdzasz za granice czytasz ustawy od deski do deski zeby w razie czego uniknac mandatu za nietrzymanie okreslonej odleglosci zaleznej od predkosci twojego auta wyliczonej
@miki4ever: w NRW tego systemu nie ma, na szczescie nasza władza uznała go za #!$%@? bo co druga osoba dostawała by mandat bo mamy ciasne autostrady wypełnione po brzegi, wszedzie korki, a system jest niedopracowany. za znakami sa radary (nie widac ich jak sie nie obrocisz) ktore mierza czas auta numer 1 i auta numer 2 ktore jedzie za jedynką, obliczaja wtedy predkosc i ewentualny odstep na jej podtawie, jak masz
W Niemczech przed kazdym fotoradarem masz czujniki w asfalcie, ktore mowia kiedy ma byc predkosc mierzona. W ten sposob system tez sprawdza jaka jest odleglosc miedzy samochodami.


@miki4ever: NOPE. Generalnie sa 3 sposoby pomiaru i zaden nie ma za wiele wspolnego z tym co piszesz. W skrocie:
1. Videostoper (VSTP), ktory w zasadzie robi film z pomiarem czasu. Jako dowod - film.
2. Fotoradar z wiaduktu/mostu - cyka zdjecia samochodow
gorzej, że sami wjeżdżając przede mnie z lewego pasa tego nie przestrzegają (a przynajmniej w północnych landach).

jak juz wyzej napisalem, wystarczy ze ktos przyhamuje doslownie w miejscu, gdzie jest znak, ty wpadniesz troche szybciej za nim, odleglosc jest juz mała, wiec masz gwarantowane pisemko


@DOgi: @estkt: Do tej pory pomiary ktore widzialem (chociaz poruszam sie glownie na poludni Niemiec) byly robione z wiaduktu nad autostrada albo z radiowozu na
@bidzej: na południu może jest tak. W Hessen są za znakami automatyczne a potem weryfikowane chociaż wiesz jak to jest w praktyce. Nie wiem gdzie jeszcze ale w okolicach Frankfurtu też tak system jest