Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta Jak mogę prywatnie wynająć sobie policję do ochrony?

- Choć Kaczyński czuje się bardzo pewnie jako polityk, wygląda na to, że prywatnie nie jest już tak odważny.

- Jak informuje Duży Format, prezes wynajął policjantów do ochrony swojego domu na warszawskim Żoliborzu.

- Od dwóch miesięcy funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej całodobowo patrolują teren wokół willi zamiast ścigać złodziei samochodów, narkotykowych dilerów i włamywaczy, co podobno powoduje u nich niemałą frustrację.
Czego moi koledzy w tym czasie nie robią? Tego, do czego ich wydział został powołany. (...) Nie po to zdobywamy umiejętności, zaliczamy szkolenia, żeby teraz robić za ochroniarzy płotu, furtki i kota, który patrzy na to wszystko z okna - żali się anonimowo jeden z nich.

- Inny z kolei uważa, że sprawa powinna zostać nagłośniona, a proceder ukrócony.

- Mam farta, że nie pracuję na Żoliborzu i jestem z dala - mówi. Mógłbym się cieszyć, że mnie ten cyrk nie dotyczy i wyłącznie śmiać się z opowieści kolegów. Ale jednak uważam, że Polki i Polacy, wyborcy, podatnicy, powinni wiedzieć, że policja robi za prywatną ochronę domu prezesa PiS. Wbrew regulaminom.

- Oprócz usług policjantów, Kaczyński korzysta jeszcze z prywatnej ochrony w domu. Ponieważ chętnych do ataku na dom prezesa jak na razie nie ma, funkcjonariusze zabijają ponoć nudę... graniem w gry na komórce, takie jak AirAttack 2 i Sniper 3D.

- Sprawę skomentowała nadkomisarz Elwira Kozłowska, która twierdzi, że policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa V "patrolują rejon dzielnic w zależności od analizy stanu zagrożenia i potrzeby".

-Dzielnicowi w ramach codziennych obowiązków mają za zadanie dbać o każde miejsce w rejonie danej dzielnicy - zapewnia rzeczniczka policji. Przekłamaniem byłoby twierdzenie, aby w ich szczególnym zainteresowaniu znajdował się konkretny adres.

- Jak policzyli dziennikarze Newsweeka, w 2012 roku PiS wydało na ochronę prezesa prawie 1,1 miliona złotych, co średnio daje około 90 tysięcy miesięcznie, a pieniądze pochodzą ze składek partyjnych lub dotacji państwowych.

#tchorz #strach #damyrade #bekazpisu #polityka
spere - #kiciochpyta Jak mogę prywatnie wynająć sobie policję do ochrony?

- Choć K...

źródło: comment_e2Xkq49zqOdl9QdBggbGEiDW84TfreoA.jpg

Pobierz
  • 15
@spere: Może gdyby te dziesiątki gównofanpejdży na FB zrzeszające tysiące nawołujących do nienawiści i przemocy (łącznie z życzeniami i obietnicami śmierci) wobec Kaczyńskiego przestały podsycać temat, to ochrona nie byłaby konieczna?

misiu kolorowy


@steemm: ja jestem biało czerwony. Kolorowych szukaj w swoim otoczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak informuje Duży Format, prezes wynajął policjantów do ochrony swojego domu na warszawskim Żoliborzu.

jeśli ktoś czuje zagrożenie to powinien opłacić sobie prywatną ochronę, policja nie służy do takich celów


@steemm: ciekawe czy w DF podają rzeczywisty, bezpośredni powód tych patroli. Tj rozkaz (czy co tam policjanci dostają) i podstawę
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.