Wpis z mikrobloga

Ojkofobia jako aparat władzy

Osobowość Polaków według Fanów Daniela Magicala, moje osobiste dochodzenie w sprawie memów z małpą

Wszyscy widzimy memy z małpą wyobrażającą cechy niektórych Polaków. Koncepcja, że je wyrażają rodzi się w sierpniu 2016 roku a we wrześniu następuje rozlanie jej po wykopie. Jest to obraz oczywiście nieprawdziwy, skrajnie hiperbolizujący i często, zamiast wyrażać pewne cechy, tworzy je z niczego i przypisuje innym. Przypomnijmy sobie jak było z Darwinem, jego małpa miała wyrażać jego głupotę, zacofanie, brak inteligencji i grubiańskość samego uczonego. Te same cechy wyrażała małpa Darwina co małpa wyobrażająca Polaków. Fani tych memów najwyraźniej nie wyczuwają szkód które robią tym samym w umysłach ludzi je oglądających ale też w umysłach ich samych. Jest to mem narzekania i krytyki bez podstaw, mem ojkofobiczny.

Ojkofobia jest nieuzasadnionym poczuciem żałości wobec własnego "Domu" - bliskich, narodu, kultury czy nawet cywilizacji. Wyraża się nie tylko w internecie, ale także w sztuce, polityce i literaturze. Gross piszący o polskiej odpowiedzialności za śmierć tysięcy żydów jest ojkofobem, człowiekiem który nie zna polskich realiów i koncepcji stojącymi za nimi. Można oczywiście, krytykować właściwe cechy Polaków, ale projekcja ich za pomocą nie słyszanego nigdy *ament i *bicie żony po mszy jest objawem czegoś głębszego - swoistego wyrzeczenia się rozumu i logiki, krytyką bez założeń, marudzeniem bez chęci naprawiania.

Tag danielmagical także rodzi się na przełomie sierpnia i września 2016 roku, przypomnijmy sobie, oczywiście skrótowo na czym polegało jego popularność - był degeneratem i to ludzi kręciło, chcący go oglądać tworzyli obraz patologii a potem, jakże inteligentnie, wyabstrachowali jej cechy. Te cechy, za które każdy z nas ponosi odpowiedzialność przeniosły się na darwinowską małpę, chłopca do bicia, projekcję która egzystuje w umysłach ich twórców jako "Ja, jako twórca jestem wolny od tych cech, krytykuje jawnie się od nich odsuwając"

Umniejszenie cech umysłowych Polaków ma źródło, oprócz danielamagicala, jeszcze w jednym miejscu. To pewien jegomość który w internecie jest nazywany - Testovironem. Jego filmy, pełne pogardy i karachanowego trollingu miały w założeniu uderzyć w Polaków mających kompleksy, wyśmiać je. Filmy te jak i sama osoba jednak niczego nie proponują i nic nie naprawiają, obrażając przy tym wszystkich, ale w końcu taki jest cel portalu karachan który anonimowo stalkował, obrażał i wywoływał zdenerwowanie olbrzymiej masy ludzi. W końcu pierwszy wpis z małpą tego rodzaju jest także otagowany testoviron - https://www.wykop.pl/wpis/18802437/sluchajac-tego-#!$%@?-o-zamachach-i-o-tym-jak/
Założenie kompleksów Polaków jest założeniem błędnym, olbrzymia ilość naszych rodaków spełnia się bez większych problemów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Różnica jest, aż, umysłowa, osoby tworzące memy z małpą i uwielbiające Testovirona znajdują jakąś ich krytykę w samych sobie - u swoich znajomych i w rodzinie.

Narodowe obrażanie rodzi się z niemocy, niemocy zmian i chęci. Osoby pełne problemów mogę zgodnie z psychologicznym pojęciem dokonać projekcji - przemieszczenia swoich cech na inne osoby ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia) ) Taki świat jest światem niezmiennych własności i cech. Zmiana bowiem nie zaczyna się gdy siłą zmieniasz drugą osobę, lecz wtedy gdy Wolą, tą Nietzscheańską Wolą Mocy, zmieniasz samego siebie. To wiedział i Jezus mówiąc o swojej belce i Sokrates mówiąc o wiedzy wrodzonej, to wiedział sam Fryderyk wychodząc ze swoim nadczłowiekiem.

Bardzo łatwo jest stworzyć krzywdzący mem lecz bardzo trudno sobie uświadomić, że tą małpą się w jakiś sposób jest. Zmiana siebie i idealistyczne krytykowanie innych pochodzi z założenia, że Ja/Ego znam środowisko które uznaje w całości za złe. Memy typu "Niedziela Polaka" jest memem w gruncie rzeczy mówiącym wiele o jego twórcy, to osoba która nie ma Woli Mocy, żeby zmienić swojego otoczenia, środowiska, ale nie ma też mocy żeby zmienić siebie przez co musi rekompensować swoje problemy generalizacją. Gdyby to była jeszcze stereotypizacja przykładu: Polaków złodziei lub chytrego Żyda można by to było w jakiś sposób zrozumieć. Ale dzisiejsze memy atakują totalnie: obiad, pożywienie, słowa, życie, dni takiej projekcji a nawet wyglądanie i niektóre zwroty. Nie łudźmy się, że jest to tylko mem. Czy dałbyś dziecku na imię Janusz? Za pewne nie i ma to źródło w memach - jednostkach wyabstrachowanych infromacji.

Nie można być Polakiem wobec takiego memu, jest on totalny a jego przeciwieństwa, pozytywnego Polaka - nie ma ponieważ ludzie tworzący te memy nie wiedzą w jaką stronę chcą podążać. Wiedzą tylko jedno - muszą wyjść ze swojej sytuacji, transcendując siebie poza aktualnego siebie, wychodząc z nory danielamagicala i słów Testovirona które prawdziwie są na tyle na ile większa część osób je uzna. To zaczynanie krytyki od innej osoby a nie od siebie jest źródłem wszelkiego rodzaju kłopotów - rodzinnych, małżeńskich i narodowych. Do pracy więc, za siebie, drodzy rodacy!

Obserwuj #ockham

Moje inne wpisy:

O żydowskiej manii Stalina pod koniec wojny - https://www.wykop.pl/wpis/27387329/zydzi-i-koncepcja-zsrr-o-zydowskiej-manii-stalina-/

O Coco Chanel i faszyzmie lat 30tych - https://www.wykop.pl/wpis/27026827/coco-chanel-i-faszyzm-jak-mala-czarna-miala-uderzy/

O trójpodziale władzy wg. Arystotelesa https://www.wykop.pl/wpis/25440805/trojpodzial-wladzy-demokracja-i-tyrania-chcialbym-/

#gruparatowaniapoziomu #4konserwy #publicystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #memologiastosowana #filozofia
#psychologia #socjologia #polak #socdem #literatura #sztuka
B.....a - Ojkofobia jako aparat władzy

Osobowość Polaków według Fanów Daniela Magi...

źródło: comment_axlqzW9OMV2OA6wAHUKoPOZPNitXBWNI.jpg

Pobierz
  • 228
Wołam zainteresowanych (43) z listy Ockhamowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @Brzytwa_Ockhama @Slowbro @porucznik_franek @Turysta_Onanista @Grewest @neilran @bednari @Asterling @Shashek @Zgrywus1 @Sliski @JanuszKek @dolus_deliberatus @warszawamoskwa @ViperJay @Abaddon84 @mnbv-1 @PranieMuzgu @augustulus @hetman-kozacki
Gdyby to była jeszcze stereotypizacja przykładu: Polaków złodziei lub chytrego Żyda można by to było w jakiś sposób zrozumieć. Ale dzisiejsze memy atakują totalnie: obiad, pożywienie, słowa, życie, dni takiej projekcji a nawet wyglądanie i niektóre zwroty.


@Brzytwa_Ockhama: Otóż to. Ja nie rozumiem popularności zwrotu "ja tam wolę mieć kontrolę nad"
Przecież osoby których to dotyczy są małym % społeczeństwa, więc nie można tego porównywać do całego narodu.
@Brzytwa_Ockhama: Jakiś czas temu spytałem Cię, co jest bzdurą w kontekście jednego z tych memów przedstawiających zazdrośnika nie czującego niczego złego w przyjęciu komunii dnia następnego. Dalej nie wiem.

Że mem w pewien sposób wyraża to co widzę u znajomych, u rodziny, nawet u siebie? Prawda! Wiem że niektóre cechy jak np. zazdrość się u mnie pojawiają. Nie jestem z tych cech dumny, walczę z nimi. Dobrze mi się po prostu
@Brzytwa_Ockhama: słaby tekst, chyba najsłabszy spod Twojej ręki. Przeczytałem go dwa razy i uważam, że to co chciałeś przekazać w nim, mogłeś zawrzeć w 10 zdaniach. Tekst jest mocno naciągany, jak już to powinieneś napisać dwa oddzielne posty na temat pato-streamerów i memów z nosaczem. W tym poście zasadniczo chciałeś przekazać tę myśl:

To zaczynanie krytyki od innej osoby a nie od siebie jest źródłem wszelkiego rodzaju kłopotów - rodzinnych, małżeńskich
@Brzytwa_Ockhama ja osobiście lubie mem "Polaka". Uważam go za świetny obraz naszych wad czy po prostu cech. Nie odbieram go zawsze negatywnie, ale pozwala mi zrobić refleksję na temat zachowania swojego oraz najbliższych.

Satyra zawsze pozwalała na spojrzenie na wszystko z boku i jest ona niezbędna jeśli chcemy rozwijać się jako społeczeństwo. Podstawą do tego jest przyznanie się do wad albo chociaż dyskusja na ich temat. A te memy pozwalają ludziom rozmawiać
@Brzytwa_Ockhama: dodam od siebie rys socjologiczny twórców i odbiorców tegoż mema.

Jednak najpierw wyjasnijmy sobie czym jest mem. Według Dawkinsa, tego skąd inąd znanego wojującego ateisty, mem to podstawowy klocek z jakich składa się kultura, odpowiednik genu.

Tak jak geny, memy też przechodzą swoistą ewolucję, słabe giną w niepamięci, a silne trwają i ciągle mutują. Internetowy mem bardzo pasuje do tej definicji, bo jest on najczęściej prostym obrazkiem i jednym zdaniem,
a osobiście lubie mem "Polaka". Uważam go za świetny obraz naszych wad czy po prostu cech. Nie odbieram go zawsze negatywnie, ale pozwala mi zrobić refleksję na temat zachowania swojego oraz najbliższych.


@sorek: problem w tym, że twórcy tych memów zazwyczaj piszą o jakichś niezidentyfikowanych "Polakach" co o ósmej rano biją żonę i dzieci, a o dziewiątej stoją w kościele.

Gdyby w tym memie chodziło o wytknięcie swoich własnych cech, to