Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna). Bo mama każe? Równie dobrze mogą powspominać zmarłych oglądając album ze zdjęciami. WTF?

Jest to szczególnie śmieszne biorąc pod uwagę fakt, że te same osoby to przeważnie bojówkarze Halloween, zachęcając dzieciaki do porzucenia "smutnego święta", lol
Po pierwsze, przypominam, że Wszystkich Świętych <> Święto Zmarłych, dzień Wszystkich Świętych to dzień radości, dzień błogosławionych i z założenia nie jest "smutne". Po drugie, to jako jedni z nielicznych mamy w ogóle tego rodzaju święto i jak przejrzycie angielskie artykuły czy fora na jego temat jesteśmy chwaleni za nie. Przyjmowanie jakiejś idiotycznej zabawy z dynią i żebractwo to czysta głupota.

https://www.physicsforums.com/threads/zaduszki-in-poland.268868/

#kosciol #ateizm #gimboateizm #wtf #4konserwy #bekazlewactwa
Bethesda_sucks - Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nic...

źródło: comment_PUXYPUPgyxRrivczLLc3RBRaWIUBLnRe.jpg

Pobierz
  • 32
Odwiedzenie grobu zmarłej osoby ma znaczenie symboliczne.


@KbtY: Znaczy co, stoisz nad grobem na pokaz? Żeby dopełnić formalności? Bo ludzie wierzący się modlą. Chyba bardziej racjonalne byłoby przywołanie wspomnień przez obejrzenie albumu i wspominki przy jakimś wspólnym obiedzie niż gapienie się w kamienną płytę. No chyba, że ktoś wierzy, że ta płyta skrywa coś więcej niż pierwiastki chemiczne.

Zapalając znicz myślisz, że okazujesz szacunek zmarłemu dziadkowi? Przecież on już nie żyje
@Bethesda_sucks: 1) Tradycja. Nie ma sensu odrzucać tradycji gdy ma pozytywny wydźwięk. Daje okazję do upamiętnienia i zadumy.
2) Przyzwyczajenie jeśli ktoś całe życie latał na cmentarz by położyć świeczkę nie przestanie tego robić
3) Szacunek do zmarłych wierzących. Dla nich to święto coś znaczyło. Chcieli bym przyszedł pierwszego listopada.
4) Pańska skórka pokarm bogów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bethesda_sucks: Uszanowanko kolego od Arcanum. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczelam w ciemno, że ateiści chodzą na groby z grubsza z tego samego powodu co katolicy, tzn. powspominac zmarłych + tradycja. I popraw mnie, jeśli się mylę, ale katolicy też odwiedzają "kawałek węgla i wapnia" bo dusza (czyli ta wazna część) jest gdzieś hen daleko w niebie/czyścu/piekle jeśli ktoś nabroił.

I nie za bardzo rozumiem ten przytyk o
Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia


@Bethesda_sucks: A według katolików leży tam coś innego? Trochę straszna wizja, zamykanie w drewanianej skrzyni pod ziemią duszy? człowieka? Powiedz proszę co dokładnie waszym zdaniem bo nie wiem.

A tak dla rozwiania twoich urojeń, to niegdy w życiu nie spotkałam się nawet w internecie z opinią że nalezy porzucić tradycję chodzenia na groby na rzecz halloween. Możliwe że głównie dlatego, że
@Bethesda_sucks: I znowu to samo, jak co roku. Innym często zarzucasz naiwność, a sam masz tak ograniczone światopoglądowo podejście, że aż szkoda uderzać w klawiaturę (ale jednak to zrobię).

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna).
@Bethesda_sucks: Jak ciasnym umysłem trzeba być, żeby wiązać jednoznacznie pamięć o zmarłych z jakimiś katolickimi zabobonami. Ludzie upamiętniali zmarłych na długo zanim Twoja religia powstała. Co więcej, nawet słonie upamiętniają swoich zmarłych członków stada. No ale Ty jako katolik masz na to monopol. A przede wszystkim #!$%@? Ci do tego, kto i po co gdzieś idzie.
@Bethesda_sucks: mamy tu klasyczny przykład paradoksu "plusa schrodingera", bo jednoczesnie chce ci się dać plusa i go nie dac. w pierwszej czesci twoich słów przebija sie logika opóźnionego dwunastolatka, ale z drugą nawet się zgadzam.
@Bethesda_sucks: jeśli ktoś nie wierzy w Boga takiego jak go przedstawia KK to z automatu jest bezdusznym #!$%@?? Katolicy mają monopol na wspominanie zmarłych? Tylko socjopaci nie smucą się po śmierci bliskiej osoby. To że wypowiadasz regułki nad grobem nie oznacza że w lepszy sposób wspominasz tych którzy odeszli bo nie ma lepszych czy gorszych sposobów, każdy to robi na swój własny. Jest ustawowo wolny od pracy termin i odpowiednia okoliczność
@Bethesda_sucks: jesteś ignorantem. Zawłaszczasz sobie prawo do czczenia zmarłych przodków i mówisz, że ateiści i innowiercy nie mogą tego robić bo to Święto Zmarłych to chrześcijański zwyczaj, tymczasem ta tradycja powstała na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa na terenie dzisiejszej Polski. I właśnie dlatego nie ma tego dnia w polskiej formie w zachodnich krajach chrześcijańskich, bo to pogański zwyczaj jest, jedynie zaadoptowany na potrzeby chrześcijan. Szach mat, gimnokatoliku.
Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby?


@Bethesda_sucks: Możesz mi wyjaśnić co Cie interesuje kto co robi w wolnym czasie? Jeśli Ci tym krzywdy nie robi, to co za różnica.