Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze w życiu zdjęcia, strzelone na 35mm, 400 ISO filmie i własnoręcznie wywołane negatywy. Zabawa w ciemni, wywoływanie negatywów, tworzenie klatek. Mógłbym to robić cały dzień.

To żmudny i na początku nieco skomplikowany proces ale bardzo ekscytujący. Trzeba większość rzeczy robić po omacku w ciemni.

Więcej zdjęć w komentarzach (Bo wykop stoi 100 lat za innymi serwisami i nie potrafi wprowadzić umieszczania serii zdjęć we wpisie).

#fotografiaanalogowa #fotografia #namarinfotografuje #namarinwuk #chwalesie #wywolywaniezdjec #negatywy #jaramsie #emigracja
Namarin - Moje pierwsze w życiu zdjęcia, strzelone na 35mm, 400 ISO filmie i własnorę...

źródło: comment_geOrCU6YbDoj7FjGt0vKRd0kyWudm6ff.jpg

Pobierz
  • 25
Tak.


@Namarin: Mam na koncie z kilkaset czy nawet kilka tysięcy błon i w warunkach domowych film wkładałem do koreksa owinięty w zwykły koc, a w ciemni miałem wymalowaną plakatówką żarówkę i nic się nie działo. xD
@posuck: Wiem, na tym polega proces uczenia się, na popełnianiu błędów. Jak na pierwszy raz to i tak jestem zadowolony z tego, że wywołałem dobrze negatywy i połowa zdjęć jest w miarę OK.
@skinnydog: Każdy orze tak jak może, ja tam mam do dyspozycji profesjonalną ciemnię, kliszę, papier fotograficzny i aparaty za darmo bez limitów więc na tym bazuję. To dopiero mój pierwszy raz :)
Trzeba większość rzeczy robić po omacku w ciemni.


@Namarin: bardzo fajna ciemnia. Mam kilka tipów:P
1)Polecam zacząć od filmu 120 jest większy i łatwiej z nim pracować. Stykówki też wychodzą fajniejsze.
2)Wielu ludzi(w tym ja) twierdzi, że łatwiej pracuje się z koreksami ze stalowymi szpulami na film: zamiast wciągać/wpychać film w szczelinę wpycha się go od boku.
3)Najlepiej poświęcić jeden film i ćwiczyć na sucho.
4)Bawełniane rękawiczki do pracy z negatywami
@maslon:

Dzięki za tipy.

1. Póki co mam dostępny do nauki tylko film 25 i 35 mm z różnymi wartościami ISO. (25 klatek) i nieco większe formaty.
2. Szpule tez mamy tylko takie jakie są widoczne na zdjęciu.
3. rękawiczki owszem, dobra sprawa, sam zauważyłem że na niektórych negatywach mam paluchy poodbijane ale tak jak pisałem wcześniej, uczę się na błędach i będę musiał to zastosować :)
4. Namiot dobra sprawa
nieco większe formaty


@Namarin: czyli pewnie właśnie 120: 6cm szerokości:)
A namiot to tylko z nazwy! Chodzi o pudełko w którym jesteś w stanie załadować film do koreksu. Kiedy jest już zakręcony możesz działać przy świetle dziennym, o to chodzi:) Zazdro, nigdy nie miałem okazji pracować w prawdziwej ciemni. Kiedyś znalazłem klub z darkroomem ale to nie było to...
@Namarin: nigdy nie pracowałam w rękawiczkach w ciemni, było mi zbyt niewygodnie, traciłam precyzję ruchów. Kilka(naście/dziesiąt) prób i przestaniesz zostawiać ślady paluchów.
No i ciesz się fotografią czarno-białą póki możesz, kolorowa nie jest już tak relaksująca :P
Ech, wróciłabym sobie do ciemni tak na dzień albo dwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)