Wpis z mikrobloga

Mirki co się odjaniepawliło przed chwilą... Dzisiaj dzień wypłat. Okazało się, że dostałem do wypłaty zaległe L4, które ktoś w kadrach kiedyś przeoczył i wpadło mi ponad 1000 zł! Stwierdzilem, że zrobię z tej okazji prezent swojemu przyjacielowi marki Ford Focus i dam mu solidnie jeść, bo żydzior już mocno. Zajechalem na stację Shell, podjechałem do dystrybutora i odruchowo złapałem za lejek zwykłego diesla. Nagle myślę 'NIE! Należy mu się. Za tyle lat przyjaźni!' zacząłem wzrokiem szukać tego mocniejszego jakiegoś typu super hiper wydajny diesel. Były cztery rozne: benzyna 95, 98, diesel (ten zwykły) i jakieś Racing 100. Złapałem za lejek racing, ale coś mnie tknęło i stwierdziłem że się upewnię. Zauważyłem gościa w czerwonym kurtko-polarze dwa dystrybutory dalej, który tankował gaz. Z góry zalozylem, że to pracownik stacji i zapytalem "przepraszam... Ten racing 100 to jest ten mocniejszy diesel tak?" Gość bez zastanowienia odpowiedział że tak. Więc pewny siebie zatankowałem cały bak. 48 #!$%@? litrów po 5.76 zł za litr...Nie robię tego czesto, ale wiem że pistolet powinien odbić przy zapełnieniu baku, a ten tego nie zrobił i zalalem sobie buty. Wkurzyłem się troche i stwierdzilem, że przy płaceniu zwrócę uwagę że rozlało mi się trochę paliwa żeby to zasypali czy coś. Za kasą stal facet w czerwonym polarze. Zapytałem go czemu nie wspomnial, że pistolet od super diesla nie odbija, a ten 'jakiego super diesla?'
Mirki.. okazało sie, że Racing 100 to benzyna 100 oktanów, a facet, który potwierdził że to diesel miał poprostu podobny polar i nawet nie pracował na stacji...
Po głośnym 'o #!$%@?...' pracownik pomógł mi przepchać auto na parking i poszedł sprawdzić kamery. Sam potem przyznał, że 'falszywy pracownik' był w identycznym polarze i nawet był podobny do niego z wygladu.
I tak właśnie z prezentu zrobiło się gówno. Na dowód w komentarz wrzucam zdjęcie paragonu. Pocieszcie trochę, bo taki pech to mógł się tylko mi przytrafic...
#zalesie #samochody #smutnazaba #rzeszow
  • 69
@Diplo stary dzięki na prawdę ale ja nie jestem dzieckiem, które pierwszy raz tankowalo samochód mamy ;) znam te oznaczenia. Na shellu tankuje od niedawna a tam akurat nie było super diesla jak na innych stacjach. Oznaczonego tak typowo jak np na Orlenie. Kiedyś zastanowiło mnie czy czasem ten racing 100 to nie jest to właśnie. Dlatego dla pewności zapytałem tego niby pracownika ;) i dobra niektórzy śmieją tutaj że niby po