Wpis z mikrobloga

Panowie jak żyć, jakiś 4 miesiące temu skończyłem ponad roczne redu (-35kg). Połowe redu jechałem na ketozie.
Kończąc redu przeszedłem na CBL, po miesiącu dopadło mnie dziwna zmęczenie, nocne poty, takie że rano można było wykręcać ubranie (myslałem że przez morsowanie), akurat miałem wyjazd wakacyjny to odpuściłem - wróciłem na stricte keto, oraz zrezygnowałem na 3 tygodnie z siłki. Taki odpoczynek od aktywności. W wrześniu pochodziłem miesiąc na basen nadal będąc w keto.
W październiku powrót na siłownie, dieta CBL no i znowu po miesiącu ciulowizna, zmęczenie.
Cały czas keto trzyma, słabo bo 0.3-0.6 ket/mmol ale trzyma. Kilka razy miałem napady głodu, starałem się je targetować na ile to możliwe po treningu. Cały czas trzymam IF, w DT do treningu jadłem koło 14 posiłek BT (500kcal), poźniej 16 trening, później od 18 do 22 reszta kcal 2200. w DNT IF, posiłki: 13 16 19.
Chce robić masę, chciałbym ją robić na CBL, ale coś mi nie pozwala ;)
teraz jak się nie napcham na noc w DNT to czuje się źle, nawet posiłki BT z 100g tłuszczu trzymają góra 2-3h.
makro to 2200 DNT, 2600 DT, waga 64, wzrost 175.

#mikrokoksy #dieta
  • 12
@jacekp: A sprawa głodu prosta. Leptyna jest głównie produkowana w adipocytach. Masz mały poziom % BF więc i leptyna jest nisko - stąd ten głód. Dodatkowo nie masz węglowodanów, które by mogły tą leptynę podbić. Nie wiem też jak przy CBL u Ciebie śmiga tarczyca. Problem też może być z przysadką, wątrobą; być może podmęczone nerki. Może też w androgenach się trochę poprzestawiało.
@Kasahara: 2 miesiące temu robiłem komplet badań + prywatnie (po pierwszym nie udanym podejściu do CBL), niby wszystko gra.
Z głodem to raz po siłce, zjadłem kilo ziemniaków gotowanych 20dkg kuraka 80dkg warzyw gotowanych zagryzłem 4 jabłkami i za 2 h kolejny posiłek 100g ryżu mięsko i warzywa, pomogło na tydzień :D
TSH 2 miesiace temu 2,38 (norma 0,27 - 4,2), w styczniu w czasie keto było 1,86.
@ZagLos: robiłem
@drGreen: będąc w keto średnio 2g/kg, przy węglach wychodziło 3g/kg, bo chodź ilość mięsa została stała to doszło białko z makaronów, płatków owsianych itp.

Wybije tzn ? Wątroba przestanie produkować ketony, czy mozg je preferować?
nawet po 400ww zjedzonych na noc, następnego dnia ketony były na 0.2.
dziś po ponad miesiącu CBL mam ketony 0.4 mmol

Przy ostatnim badaniu profil wątrobowy był ok.
@jacekp: wiekszosc ludzi z rana bedzie miala ketony w wysokosci 0.2 lub nawet troszke wiecej. moim zdaniem poziom cial ketonowych lepiej miezyc po posilkach, treningach itp. no i oczywiscie poziom powienien byc wyzszy niz conajmniej 0.5-6 wtedy dopiero mozna mowic o nutritional ketosis.

Bialko moze wybic z keto gdyz podczas glukonegenezy czesc animokwasow jest przekształcana do glukozy.
@drGreen: po treningu to raczej kiepski pomysł, większość ketonów wypalimy, po posiłku okej ale tak z 2h, tydzień temu miałem 0.4 - 2 h po posiłku. Akurat kompletnie nie czułem różnicy gdy miałem ketony na 4-6 mmol vs 0.5 mmol.

Ale ja tu nie o tym, aktualnie nie zależy mi na byciu w ketozie.