Wpis z mikrobloga

Pod wpisem kolegi, który bierze ślub cywilny i tylko taki, pojawiła się masa komentarzy stwierdzajacych, iż ślub cywilny to nie ślub, to tylko zmiana stanu cywilnego (chyba aż, ale mniejsza o to). Zrozumcie, że nie każdy jest wierzący i co za tym idzie - nie każdy chce robić z gęby cholewę przysięgajac na coś, w co sam nie wierzy, robić jedna wielka szopkę grzecznie potakując księdzu na naukach przedmałżeńskich (kiedy w głębi duszy się z tego gnije) spowiadajac się (kiedy się w sakramenty nie wierzy) i przyjmując komunię, kiedy nie jest się katolikiem. Zaraz pojawią się argumenty, że można to zrobić dla rodziny - to ja dziękuję za taką rodzinę, która zmuszałaby mnie do robienia czegoś wbrew sobie w tak ważnym dniu. A ślub, bardzo uroczysty i piękniejszy niż w kościele, można wziąć na łonie natury. #kosciol #katolicyzm #religia #slub
Pobierz n.....z - Pod wpisem kolegi, który bierze ślub cywilny i tylko taki, pojawiła się mas...
źródło: comment_ByDJrpiPFcanjgxkyr8MsP9NtztuJjdG.jpg
  • 17
@ninakraviz: chyba pomyliłaś serwisy, na wykopie nie ma ekstremistów katolickich ani ateistycznych. Również tych po środku co wierzą ale tylko trochę bo nie chce im się na msze chodzić ale ślub i chrzest to świetna okazja do pochlania.
@ninakraviz: planuję tylko cywilny. Jakbym musiała słuchać nauk przedmałżeńskich czy w spowedzi kłamać, że żałuję mieszkania z niebieskim...

Mam kumpelę, praktykującą katoliczkę, planuje ślub kościelny i równolegle mieszkanie ze swoim niebieskim przed ślubem...
@hellyea pomysł na ślub w plenerze wydawał mi się naprawdę spoko, póki sama na jednym nie byłam. Taki ślub trzeba troszkę bardziej przemyśleć. Tam akurat nie było to specjalne miejsce do tego typu wydarzeń i państwo młodzi szli po dywanie rozłożonym na trawie. Biedni ledwo po nim przeszli. Słońce grało okropnie mimo, że był to wrzesień. Potem samo wesele było pod dachem na zewnątrz i słońce sprawiało trochę problemów, ale... i tak