Wpis z mikrobloga

#it #trojmiasto #nieruchomosci

Mirki, jakie polecaceie dzielncie do kupna mieszkania w Gdańsku?
Ogólnie to obecnie wynajmuje na starym mieście, ale większość firm IT to sródmieście+ wrzeszcz/oliwa. Zastanawiam się jak na przyszłość będzie to wyglądało z tym rynkiem, żeby do pracy dojeżdzać w ~15min.

Na razie problem odchodzi, bo jest remote, ale już powoli nudno w domu, a trzeba mieszkanie kupić, ceny są podobne tu i tu jest kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°).

No i czego żałuje, nadal trójmiasto ma bardzo mało ofert, nie to co Wrocław, Kraków czy Warszawa.
  • 10
@P4TRYK: a tak poważnie to #!$%@?ć żeby było blisko pracy, patrz żeby szkoła była, czy inna infrastruktura która po pracy jest ważniejsza. może ktoś z kim będziesz mieszkał będzie miał daleko do pracy i też będzie słabo
@kaaban: W Gdyni za to mało pracy w IT. Gdańsk pod tym względem też nie rozpieszcza. Jak patrzę na mapke justjoin.it to Gdańsk bardzo kuleje pod względem innych miast.
Mój cel to nie tracenie czasu w korkach, dojazd do pracy 15-20 min. Po to chce kupić mieszkanie, a nie ciągle wynajmować, bo ostatnio przyszedł czas podliczenia kilku lat wynajmu i zdecydowałem sie coś kupić swojego.

Wygląda raczej na to, że firmy
@P4TRYK: słuchaj @wczoraj bo dobrze mówi, dobre skomunikowanie względem roboty to jedno, ale na atrakcyjność nieruchomości ma wplyw także lokalna infrastruktura której aktualnie możesz nie doceniać ale przyjdzie taki czas że będziesz potrzebował... ja oprócz skomunikowania, ceny, bezpieczeństwa powodziowego i potencjału rozwoju dzielnicy brałem jeszcze pod uwage czy nie ma non stop syfu czy to z zakładów, samochodów czy domków jednorodzinnych... a teraz po 3 miesiacach użytkowania doceniam jeszcze miłych sąsiadów