Wpis z mikrobloga

Po lewej stronie: kasjerka w biedronce, będzie miała wolną niedzielę.
Po prawej stronie: kasjer na stacji paliw, nie będzie mieć wolnej niedzieli

Pytanie do wyborców PiS: czym różni się praca kasjerki po lewej stronie, od kasjera po prawej stronie że zasłużyła sobie na ustawowo dzień wolny od pracy w niedzielę?

#bekazpisu #neuropa #4konserwy #polska #gospodarka #praca #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
saakaszi - Po lewej stronie: kasjerka w biedronce, będzie miała wolną niedzielę.
Po ...

źródło: comment_9TPTx8F9DWi0dZm4qAFvfC7B5Wq0z8PB.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
prędzej biedra przejmie stacje :D na otwarcie stacji cpn musi być wyrażonych dużo więcej zgód niż na supermarket.


@Erwos: a jakby zrobili tylko stację dla samochodów elektrycznych? To chyba wymaga mniej zezwoleń..
  • Odpowiedz
@saakaszi: u nas powinno być tak jak we Włoszech. Niedziela wszystko poza szpitalami/policja/restauracjami zamknięte. Jedziesz na stacje to obsługuje cie automat, płacisz 200 ziko to leje ci za 2 stówy. Do tego wszyscy siesta i odpoczywają. Ale u nas oczywiście chodź halyna na sklepy po kościele, w końcu w ciągu całego tygodnia ni było czasu zakupy zrobić.
  • Odpowiedz
@agaciksa: pani po prawej pracuje w tzw ruchu ciągłym i trybie równoważnym, dla niej to taki sam dzień jak inne. Nie ma za to dodatków.

Kochani, odnoszę wrażenie, że nie rozumiecie o co chodziło w tej ustawie, albo ja źle rozumiem. Pani kasjerka z biedry dalej będzie pracować w niedziele, dalej prawo pracy wymaga, aby miała jedną tylko wolną w miesiącu, dalej nie ma dodatków za pracę w niedzielę przy pracy
  • Odpowiedz
@MZ23: Powinno być bo? Zapominasz o ludziach którzy pracują w takich godzinach/dyżurach że w tygodniu nie mają czasu na zakupy, ale typowy beton tego nie zrozumie..
  • Odpowiedz
@Sasior: bo w ten sposób wymusza się czas dla rodziny i dzieciaków. Kto pracuje od 6 rano do 22 codziennie tak żeby tych zakupów nie miał jak zrobić?
  • Odpowiedz
@saakaszi: ci wszyscy, którzy są przeciwni pracy w niedzielę, nie rozumieją, że przecież i tak ma się do odbioru ten dzień - czyli wolne masz wtedy we wtorek, albo inny dzień... Ja mam wrażenie, że ludziom się wydaje, że w Biedrach to ludzie pracują 7 dni w tygodniu po 10h xD
Ja uwielbiałem pracować w weekendy - wolę sobie jechać nad wodę, albo na siłownię, albo załatwiać sprawy w tygodniu, niż
  • Odpowiedz
o w ten sposób wymusza się czas dla rodziny i dzieciaków. Kto pracuje od 6 rano do 22 codziennie tak żeby tych zakupów nie miał jak zrobić?


@MZ23: Gdyby zależało rządowi na dobru pracownika, to by wprowadzili regulacje np. chroniące pracownika, który nie chce pracować w niedzielę, albo inne tego typu zapisy.

Chronimy kasjerki w marketach, olewamy pracowników gastronomii i mnóstwo innych, którzy jakoś w niedzielę muszą pracować, kto zadbał o
  • Odpowiedz
@MZ23: Przykładowo techniczni w telewizji, pośrednio pracują w takich godzinach. Z kolei twój argument jest strasznym inwalidą, bo jesteś w stanie zrealizować gwarantując w kodeksie pracy jedną, zamiast dwóch niedziel wolnych w miesiącu. Nie mów, że kasjerzy nie pracują na UoP, bo nikt kto pracuje na pełen etat w branży obecnie nie jest na innej umowie z przyczyn innych niż własna wola. Pieprzysz głupoty o Januszerstwie, podczas gdy to ci popierają
  • Odpowiedz