Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do #wegetarianizm i #weganizm ale i ogólnie #gotujzwykopem
Która z obecnych na rynku (raczej nowości, lecz niekoniecznie) książek z przepisami bezmięsnymi jest najbardziej godna uwagi? Dobrze, żeby było w tym sporo rzecz #bezglutenu lub żeby chociaż nie dominowały, inne zboża spoko.
Wstępnie rozważam Jadłonomię I lub II, Smakoterapię i ErVegan Kuchnia roślinna dla każdego.
Niestety żadnej nie miałam okazji dokładnie przejrzeć.
Musi być też w miarę prosto, bez zwydziwianych egzotycznych owoców, 100 pomysłów na awokado, koktajli z chlorellą czy innym glonem :P
#ksiazki #kulinaria
  • 15
@Tomasztom: ooo taki cwany jesteś? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie jestem pewna czy jadłam kiedykolwiek kebaba, który naprawdę mi smakował, chcesz to zmienić? ( )
@matra jeśli chodzi o Jadlonomie to mam dwie części i druga ma moim zdaniem fajniejsze przepisy. I ona właśnie nie używa egzotycznych składników, ewentualnie jakieś nietypowe przyprawy, ale to tanie i nie przeterminuje się
@matra po co ci książka? Jeżeli chodzi o przepisy to możesz korzystać z tych wymienionych blogów (jadlonomia, ervegan, wegannerd itp) a zainwestować w książki które są zbiorem informacji o dietach bezmięsnych np dieta roślinna na codzien.
@matra: Jadłonomia I jest bardziej "przyziemna". Wg mnie jest więcej przepisów, które można zrobić bez szczególnego wydziwiania i kupowania wymyślnych składników na jeden raz. Jadłonomia II jest bardzo mocno egzotyczna, jak dla mnie za bardzo.
@matra obie są naprawdę bardzo fajne, ale jeśli to nie dla Ciebie to upewnij się że ta osoba ich nie ma, bo jak ktoś jest na takiej diecie to sa duże szanse że ma takie najbardziej znane książki w tym temacie.
@Shagga: nie, nie ma i to nie jest pod dietę wegańską, a dla osoby, która po prostu je mało mięsa i chce zmienić co nieco. Ja tam nie wiem, dla mnie książki to też ładna rzecz na chwilę, dlatego dopiero pytam, jeszcze nie kupuję, ale nie moja decyzja ¯\_(ツ)_/¯
@matra: pewnie że tak. Zrobię ci takiego kebaba z sosem czosnkowym ,że nocami będziesz wykrzykiwać mój nick z wykopu ( ͜͡ʖ ͡€)
Powiedz skąd jesteś ,to może polecę ci coś fajnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tomasztom: niestety sosu czosnkowego za bardzo nie lubię i w ogóle za kebsem nie przepadam (chyba że sałatka z niego i frytki ( ) ) więc obawiam się, że i tak nie trafisz, ale niech będzie - Bielsko-Biała ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matra dla mnie ervegan jest kool, ale większość to dania główne i ciasta
co do rzeczy bez glutenu to nie jestem pewna, ale nie wydawało mi sie, że było ich tam dużo
@matra wiem, że trochę późno ale dopiero teraz przeglądam tag ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam wszystkie książki które wymieniłaś i jeżeli ktoś nie jest weganinem a chce coś zmienić to polecałabym jednak ErVegana albo Smakoterapię. Jadłonomia 1 i 2 to smaki które niekoniecznie muszą podpasc komuś przyzwyczajonemu do mięsa i nabiału. Er Vegan ma przepisy proste i pyszne, a Smakoterapia jest pełna przepisów na rzeczy w stylu roślinny