Wpis z mikrobloga

Podpisałem umowe z NC+ na dostawę internetu jako jednoosobowa działalność. Od umowy odstąpiłem w przeciągu 48h, czyli wliczając montaż tak szybko jak to możliwe, ponieważ jakość internetu jest tragiczna, praktycznie co 10 minut weryfikowalo sieć. Po restarcie modemu internet przez 5-10 minut i to samo. W punkcie partnerskim (czyli technicznie nie Nc+) facet informował mnie, iż od umowy nogę odstąpić w przeciągu 48h, na co mam co najmniej jednego świadka- mamę. Być może udałoby sie jakims cudem znaleźć kogoś z kolejki, kto także to słyszał. Zgodnie z sugestia faceta z punktu partnerskiego jako powod wskazałem słaba jakość połączenia

Dostałem już negatywna odpowiedz, która wkleję poniżej. Co mogę zrobić? Napisałem już do UOKiK, we środę raczej złapie prawnika. Czy stosuje sie do mnie ustawa o prawach konsumenta, jak podpisałem firmę na jednoosobowa działalność, a w szczególności artykuł 27-29 ustawy o prawach konsumenta? Czy kodeks cywilny? Pomóżcie mirki. :)

#prawo #kiciochpyta #umowy #nc+
  • 8
Pomijam już kwestie jakiejkolwiek etyki, gdzie po ich stronie jest zysk, praktycznie żadne koszty, za to ryzyko przerzucane jest na mnie.

Poniżej odpowiedz:
Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie z 21 grudnia 2017 roku.

Wyjaśniam, iż problem z zasięgiem w wybranej lokalizacji nie stanowi podstawy do rozwiązania Umowy z winy operatora. Platforma nc+ nie gwarantuje jednakowego poziomu sygnału i jakości na terenie całego kraju (Regulamin świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez ITI Neovision S.A. z
@Ogar_Ogar: poza tym nie rozumiem tutaj twojego podejścia i pejoratywnego nazywania mnie januszem. Wiem, ze z technicznego czy prawnego punktu widzeni to nie ma znaczenia, ale prawo moralne jest po mojej stronie- NC+ nie miało praktycznie żadnych kosztów, maja za to zyski i ryzyko świadczeni usługi przerzucają na mnie odcinając od tego 2500 pln w trakcie trwania umowy. :) Nooo, straszny ze mnie janusz, ze chce być traktowany jako konsument jak
@Ogar_Ogar: cebulic jak sie da. :D Bo wcale internetu nie wykorzystuje prowadząc działalność. :D Zreszta jestem niemalże pewien, ze sam odprowadzam kilkukrotnie większe podatki od Ciebie i jeszcze 4x tyle moi wspólnicy dzięki tylko mojej pracy. :)