Wpis z mikrobloga

Kumpel ma mieszkanie w starym pałacyku (zdjęcie poglądowe), z 5 innymi rodzinami wszyscy razem tworzą taką małą wspólnotę mieszkaniową. I teraz dziś rano sobie wstaje, a tu w całej chacie zimno. Co się okazało, że piec c.o. się rozszczelnił czy tam coś - grunt, że fachowiec był, zobaczył i powiedział, że w zasadzie tu nie ma co naprawiać, tylko nowy od razu kupić. Koszt z montażem to +- 12000 PLN, tak wycenili. I tutaj problem się zrobił, bo sąsiedzi do bogatych nie należą i ciągle chodzą spłukani, więc niespecjalnie się kwapią do partycypacji w kosztach, a już na pewno nie zaraz po Świętach, kiedy są wypompowani z kasy totalnie. Zwołane na szybko zgromadzenie wspólnoty zaproponowało więc, żeby to kumpel wraz z innym gościem, który pracuje za granicą, na razie wyłożyli za nowy piec, bo "wy to kawalery z niezłą pracą", a potem reszta im odda. Kumplowi raczej średnio się to uśmiecha, bo wie, że z 5 lat by mu to oddawali (albo i dłużej), pomijając już fakt żerowania na kimś, kto uchodzi za bogatszego od reszty. Zima tak naprawdę dopiero się rozpoczyna i tak zostać bez ogrzewania oraz ciepłej wody przez następne kilka miesięcy to trochę lipa jednak - dogrzewanie się farelkami i grzanie wody do kąpania na kuchence może być dobre na kilka dni co najwyżej, a obawia się, że inni lokatorzy zwyczajnie nie zdobędą kasy i mogą grać "na przetrwanie", aż kumpel z tym drugim gościem stracą cierpliwość i jednak zdecydują się sfinansować ten nowy piec. Funduszu remontowego nie ma, od razu mówię. I co byście Miraski poradzili w takiej sytuacji...? #polska #janusze #mieszkanie #lokatorzy #pieniadze #rozkminy #pytanie #problem
grafikulus - Kumpel ma mieszkanie w starym pałacyku (zdjęcie poglądowe), z 5 innymi r...

źródło: comment_d5ZU8P9Sl80pbCVMjarDOkObpgAYxNxu.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Atk_to_na_tyle: No.....to zmienia postać rzeczy. xD 2 razy patrzyłem i wydawało mi się że 1200. Wtedy tym bardziej bym sie oburzył ze oni chcą żeby op-a kumpel wyłożył 6k. Tym bardziej niech biorą pożyczki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grafikulus: problemem jest zatem egzekutywa. Kredyt w banku ew chwilówka. To drugie to wrogom można życzyć. Lepiej niech od dalszej rodziny. Niech ich przechłodzi, wtedy zaczną inaczej śpiewać.
  • Odpowiedz
@grafikulus: Skoro remont bedzie to niech podepnie sobie koze jebitną i ciepło będzie miał, tanio i mały koszt startowy w takim systemie do wiosny przetrzyma :) A jak nie to niech sie wyniesie na te pare miesiecy z mieszkkania zime w ciepelku przeczeka i wroci jak cieplej bedize :)
  • Odpowiedz
@grafikulus: #!$%@?ów przytrzymać na zimno XD ja bym dal rade, na strychu u starych spałem to w nocy było 11 stopni, dalem rade przez 2 miesiace zanim sie wyprowadzilem na swoje mieszkanko :D pękną po tygodniu i pójdą do providenta.
  • Odpowiedz
@grafikulus: Twoi znajomi kupują piec, a sąsiedzi pożyczają od nich pieniądze na sfinansowanie pieca pod zastaw nieruchomości na 0% / inflacja%. Jeżeli odmówią, to znaczy że nigdy nie planowali oddać tych pieniędzy i można im to na zebraniu wygarnąć.
  • Odpowiedz
@grafikulus: kupić grzejniki elektryczne, na olej. Rachunki wzrosną o kilka stów, ale kumpel ma pewność, że mu zimno nie będzie, dopóki sąsiedzi nie znajdą hajsu na piec.
  • Odpowiedz
@grafikulus: pod żadnym pozorem! Mój kolega miał bardzo podobną sytuację, tylko że sąsiedzi bardzo dobrze ze sobą żyli. On i jakiś jeden sąsiad założył 10k za coś tam (możliwe że też chodziło o piec), a sąsiedzi spisali jakąś tam pseudo umowę że oddadzą pieniądze w ciągu X czasu (szczegółów nie znam, wiem że mieli podpisane). Z tygodnia na tydzień sąsiedzi przestali się do siebie odzywać, jak zaczęli się upominać o kasę
  • Odpowiedz