Wpis z mikrobloga

#bitcoin jak ktoś się zastanawiał dlaczego @theromanpolan tak psioczy na Bitcoin to się okazało, nie tylko promouje bcash... gorzej, jako przykład dobrej waluty podaje....

....

Ripple! xDDDD w wątku tutaj

Co chęć "darmowych tanich transakcji" robi z ludzkiej godności i wymagania solidnego pieniądza. Przejdźcie wszyscy na mBank darmowe przelewy 0 zł w sekundę, a nie w crypto się bawicie eh.

#kryptoheheszki
Pobierz decentralizacja - #bitcoin jak ktoś się zastanawiał dlaczego @theromanpolan tak psioc...
źródło: comment_XDWOehgLowlPd5yRKlhDpVuxRTioT1T8.jpg
  • 60
@dpc8: Każdy użytkownik musiałby mieć bez przerwy aktywny node na komputerze i odnawiać w terminie timeoutu.
Do tego 'aktywny node' oznacza w praktyce albo ryzyko - klucze prywatne na komputerze albo ręczne potwierdzanie przy użyciu portfela sprzętowego.

@decentralizacja:

Podaj mi sekwencję płatności gdzie powstanie niby jakiś problem.


Od początku się pytam o sekwencję gdzie nie ma problemu, eh. Z każdym przykładem tworzysz więcej nodów.

P skoro zarobił, to teraz wyda
@dpc8: Każdy użytkownik musiałby mieć bez przerwy aktywny node na komputerze i odnawiać w terminie timeoutu.


@megaloxantha: nie, wynajmujesz noda do pilnowania. chętnie udostępnię za parę groszy. Tak jest to bezpieczne (nie może ukraść).

albo ryzyko - klucze prywatne na komputerze albo ręczne potwierdzanie przy użyciu portfela sprzętowego.


Więc zrób podpisy z trezora jak przesuwasz duże kwoty, a jak chcesz zarabiać na pośredniczeniu to musisz to zautomatyzować. Taki wybór.

Jak
@decentralizacja:

nie, wynajmujesz noda do pilnowania. chętnie udostępnię za parę groszy. Tak jest to bezpieczne (nie może ukraść)


Nie da się, bo przedłużanie timeoutu działa w ten sposób, że podpisujesz transakcję która wydaje środki na adres z dalszym timeoutem + podpisujesz transakcję karcącą gdybyś próbował wysłać starszą transakcję. Wymaga to kluczy prywatnych.
@megaloxantha: Podpisujesz z góry TX który za karę zamyka channel.
Prosisz kilka serwerów że jakby zobaczyły w blockchain że Bob jednak chce zamknąć channel z innymi bilansem niż ostatn używając starszego TX, to mają szybko opublikować powyższe TX które zrywa kanał awaryjnie.

Jeżeli chociaż jeden z nich spełni ten obowiązek, to nie zostaniesz tutaj oszukany.

Oprócz tego można dać pewnie limity czasowe takie iż sprawdzanie raz na tydzień wystarczy.
@decentralizacja:

Chodzą sobie w kółko, pętle.


Może i chodzą i kiedy to się opłaci? Licząc 2x na otwarcie i zamknięcie kanału te 7 kanałów równa się 28 zwykłym transakcjom. Wkopałeś się w problem bo trzeba się mocno nagimnastykować żeby z jakimkolwiek sensem to zamknąć.
Może i chodzą i kiedy to się opłaci? Licząc 2x na otwarcie i zamknięcie kanału te 7 kanałów równa się 28 zwykłym transakcjom.


@megaloxantha: Już napisałem, że chodzą tak sobie przez ROK, codziennie nawet.

Napisałem 47 minut temu: "Przecież o to jest cały lament bcasherów że jak to teraz będą kupoważ kawę codziennie i tipować się na rakdicie. "
@decentralizacja:

"Przecież o to jest cały lament bcasherów że jak to teraz będą kupoważ kawę codziennie


Znowu wymijająca odpowiedź. Tyle komentarzy napisałeś a prostego scenariusza ciągle brak.
Naruszyłeś 7 kanałów z zamrożonymi 1400 jednostkami na odpowiednik 3 transakcji które wymagają istnienia 200 jednostek (bo P może zapłacić tym co dostał od A). Dobra ilustracja problemów z LN.
Znowu wymijająca odpowiedź. Tyle komentarzy napisałeś a prostego scenariusza ciągle brak.


@megaloxantha: Oho chyba przeceniłem twój intelekt. Dobra masz scenariusz, skoro nie rozumiesz wyrażenia "codziennie przez rok" i ciągle myślisz iż to jest " odpowiednik 3 transakcji"

Rano A kupuje bułki u P przez X.
Potem P kupuje u B,
potem B u S.
S kupuje od A.

następnego dnia:

Rano A kupuje bułki u P przez X.
Potem P kupuje
skoro nie rozumiesz wyrażenia "codziennie przez rok"


@decentralizacja: Jak najbardziej rozumiem - próba uniknięcia konkretów.

Rano A kupuje bułki u P przez X.

Potem P kupuje u B,


bardzo realistyczne, akurat na taką samą sumę i tak samo często jak A ( ͡º ͜ʖ͡º)

potem B u S.


Uuu no i kolejny kanał naruszony.
Dobrze widać że całość zamyka się tylko jeśli płatności się zerują na
@decentralizacja: Jak najbardziej rozumiem - próba uniknięcia konkretów.


@megaloxantha: masz konkrety, kto komu ile. Co jeszcze chcesz.

A jak dostałeś to marudzisz że się nie podobają.

mam z place tu wpisać scenariusz na 1000 linii? Gość który ma kasę to ja wydaję do jednego z innych i z powrotem.

Pobaw się ssuwakami w gimpie sam, już dostałeś odemnie wystarczająco dużo przykładów.
@decentralizacja:

masz konkrety, kto komu ile. Co jeszcze chcesz.


Miał być realistyczny scenariusz który opłaca się bardziej od transakcji on chain

Pobaw się ssuwakami w gimpie sam, już dostałeś odemnie wystarczająco dużo przykładów.


W ostatnim przykładzie na 4 kanałach jest nieskończona ilość bitcoinów bo B w nieskończoność wysyła coś S. Jak pisałem, przy nieskończonych bitcoinach LN działa.

Zamiast rysować 14 nodów trzeba było zostać przy 3 bo zeszło do tego samego
Zamiast rysować 14 nodów trzeba było zostać przy 3 bo zeszło do tego samego - do linii gdzie bitcoiny muszą chodzić w kółko. czyli S musi coś kupić u B. Co jest prawdą tylko dla giełd.


@megaloxantha: Nie, napisałem 2 razy iż kółka mogą być różne za każdym razem.

Nie wiem czy udajesz głupiego, pytasz o to samo, dostajesz przykłady to mówisz że chcesz przykłady
noż #!$%@? (
Tłumaczenie tego bcashowcom to rzucanie grochem w ścianie. Jak jest przekonany, że zrobił dobrą inwestycję, to nawet jak ma sprawny mózg, to mu on zablokuje myślenie, bo tak działa ludzka psychologia. W takim sam sposób inteligentny katolik nie da się przekonać, że nie ma dowodu na istnienie boga itd.

No i też bcashowcy mogą użyć tego samego argumentu co do ludzi, którzy myślą, że LN będzie działał. Ale co począć. Pożyjemy, zobaczymy.
@megaloxantha

Każdy użytkownik musiałby mieć bez przerwy aktywny node na komputerze i odnawiać w terminie timeoutu.

Do tego 'aktywny node' oznacza w praktyce albo ryzyko - klucze prywatne na komputerze albo ręczne potwierdzanie przy użyciu portfela sprzętowego.


Pomyliłeś znowu. Tutaj nie ma żadnego odnawiania. Kanał jest aktywny do czasu aż jego uczestnicy go nie zamkną. Nie ma limitu czasowego i żadnych odnowień. Timelock o którym mowa i o którym pisał @dpc8 został
@xinn: Jedyny problem jaki widzę to otrzymywanie kasy przez mniejszych użytkowników. Bo żebym ja mógł przyjmować kasę, to HUB musi najpierw zablokować w channelu jakieś środku po swojej stronie, co wymaga od niego posiadania ich wcześniej. HUB nic nie ryzykuje, ale jest to pewne ograniczenie "przyjmnowania nowych klientów, którzy chcieliby móc otrzymać kasę".

Trochę poprawia sytuację fakt, że jak otworze sam kanał ze środkami po swojej stronie, i je wydam, to
@dpc8: wszytko spoko, z hubami to pewnie może zadziałać, ale... sam fakt istnienia hubow już jest trochę sprzeczny z ideą decentralizacji...

do tego problem blokowania środków ("karta przedpłacona" to chyba dobra analogia) i to na własnych, często narażonych na ataki kompach...

cholerka, fajnie by było gdyby to wszystko zadziałało, ale mam sporo obaw...
@BishKopt: Nie jest to wcale sprzeczne. Tak długo jak każdy może sobie otworzyć kanały między sobą, to co za problem?

Nie ma technicznych przeszkód, żeby podłączyć sprzętowy wallet do LN jeżeli nie robimy wiele operacji... . To tylko HUBy muszą działać automatycznie, więc sprzętowy wallet byłby dość niepraktyczny. Chociaż pewnie da się to też jakoś załatwić i sprzedawać specjalny sprzęt dla HUBów LN.
@dpc8: huby jak banki - wiedzą wszystko o mogą nie zgodzić się na otwarcie z nimi kanału (aml, kyc)... czyli źle.

jednym z sensowniejszych rozwiązań o jakich czytałem to huby, ale z zachowaną anonimowością transakcji (co jak wiemy, w bitcoinie nie istnieje)...