Wpis z mikrobloga

Do wspierających WOŚP- ważna informacja.
Coś wam powiem. Chcecie pomóc? Chcecie dać na WOŚP? To zbierzcie mnóstwo pieniędzy. Naprawdę dużo. Wyjdźcie z domu i... pójdźcie do kościoła i zamiast na WOŚP dajcie na Caritas. Będziecie mieli pewność, że pieniądze zostaną godnie wydane i pójdą na potrzebujących, a nie np. na narkomanów i petardy.

#wosp #owsiak #pomoc #polska #ciekawostki #kosciol #swiat
Pobierz udovolt - Do wspierających WOŚP- ważna informacja.
Coś wam powiem. Chcecie pomóc? Ch...
źródło: comment_hujsagsOeXtfqnXyMveintGygfJVhXPT.jpg
  • 60
@prze-kac

Warto pomagać :)

Oczywiście
WOŚP wspieram od początku, a po pobycie mojej córki w szpitalu tylko się w tym utwierdziłem.
Caritas wspiera moja żona kupując zawsze jakąś świecę czy coś takiego.
Nie pisałem tylko o paczkach, a codziennych obiadkach.
U mnie Caritas dokarmia masę darmozjadów. Oczywiście są tam też emeryci czy renciści którym brakuje na zwykłą egzystencję, ale znakomita większość, to ludzie w kwiecie wieku, a w zasadzie całe rodziny, którym
@udovolt: Co ty chrzanisz? Co kilka miesięcy na jaw wychodzi jakaś afera związana z Caritasem, księża otrzymują wyroki, prasa pisze o nieprawidłowościach i wyłudzeniach. Wyguglaj sobie, jeśli nie wierzysz, możesz użyć słów "afera" i "caritas".
@ameliniowyguzik: Nie wiem jak jest w innych parafiach, ale w mojej był zakaz wydany od księdza na dawanie paczek rodzinom, gdzie nie wydarzyło się coś nagłego, typu nagła strata pracy, nie było chorych dzieci, było kilka dorosłych osób zdolnych do pracy. Przed wydaniem paczki prowadzony był mały wywiad. Wiem, była szansa do nadużyć, ale ksiądz te rodziny znał i za drugim razem w notesie była informacja, aby paczki tej osobie nie
@udovolt: przepraszam za słownictwo ale #!$%@?. Znam osobę pracującą w Caritas i wiem jak to od środka wygląda. Powiem tak: Caritas, zarówno jak i Orkiestra robi wiele dobrego, ale jednocześnie można się do wielu aspektów przyczepić, wydaje się że w Caritasie jednak dzieje się gorzej. mając wybór dam jednak na Orkiestrę.