Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Dwa tygodnie za mna. Doszły ćwiczenia dodatkowe ze zmniejszonym trochę ciężarem względem wyników z wcześniejszego planu. Wolałem zrobić pewne 5x5 niż np. 5/5/4/3/2 aby później nie wiedzieć jak to ugryźć, a tak to wiem, że już mogę zwiększać. Ogólnie sposób Spinazzoli wygrywa jak dla mnie na całej linii, głęboka pompka w staniu na rękach wychodzi za każdym podejściem, pelikany jeszcze trochę, a będę miał pełne powtórzenie (obecnie jeszcze brakuje paru cm do w prawie prostej ręki), ale jest to ostatnie ćwiczenie z 4 z tej metody, więc jestem już trochę styrany. Myślę, że wszystko wyskalowane, teraz tylko zwiększać powtórzenia, podejścia, ciężary :) Aaa no i piatek oraz sobotę będę jakoś łaczył w sensie zamiast 4 ćwiczeń na każdy dzień ta metoda to rozdzielę po 2 na dzień albo w piatek całe 4, ale w sobote same zabawy z staniu na rękach oraz muscleupy. Z dnia na dzień jednak jest za ciężko :) straddle planche na zmianę ziemia-parraletki, ponieważ nadgarstki dostaja w kość. Ćwiczenia dodatkowe, które weszły gładko 5x5, prezentuja się tak (względem ostatniego planu -> pierwszego razu w nowym planie -> od tego tygodnia):
Podciaganie z cieżarem - 34kg -> 24kg -> 30kg
OHP - 55kg -> 50kg -> 55kg
Hantle pod elevator muscleup - nie było -> 12kg -> 14kg
Pistolet squats - nie było -> 3x3 -> 3x4

Ciekawostka
Full planche na kółkach https://basictrainingacademy.files.wordpress.com/2012/05/chen-yibing-planche-on-rings.jpg ma taka sama ocenę w skali trudności jak Manna https://i.ytimg.com/vi/yowJFre0LgM/hqdefault.jpg . Wartości sa przyznawane kolejnymi literami od A do G, w tych wyżej wymienionych ćwiczeniach jest to ocena C.

Fotka
Ja jeszcze nie wywinę barków na druga stronę, a jak tam wasza mobilność? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mikrokoksy #kalistenika #streetworkout
Pobierz
źródło: comment_SoWZQ1ZNYn1h3ZgnxxDM1ZTFaiR9YiFV.jpg
  • 11
@Kremufczyn
@sikzmiednicy dopiero zaczynam zwiększać intensywność treningu na nogi i raczej nie będą one większe bo sam tego nie chce. Póki co robię pistolety na zmianę z martwym ciągiem na jedną noge. Mam taki pomysł, że jak wrócę z pistoletami do mojego starego 1RM czyli 24kg na każdą z nóg to wywale martwy i będą robił siady na zmianę z pistoletemi. Teoretycznie przy takim 1RM w pistoletach powinienem wziąć około 120kg na
@sikzmiednicy: co do łydek, to mogą być małe, a ciężary można #!$%@?ć srogie. Jak jestem w spodenkach z krótkimi nogawkami, to #!$%@? widać, łydki brak (szkoda czasu na nie), a żeby w udzie w jeansy wejść to 3 rozmiary większe muszę kupować