Wpis z mikrobloga

38 minut grozy. Tyle czasu zajęło w USA odwołanie alarmu rakietowego, który został nadany bo ktoś kliknął nie w ten przycisk, w który powinien... UX fail, jednym słowem, ale mocny w skutkach, bo Amerykanie w popłochu chowali dzieci w studzienkach kanalizacyjnych...

https://niebezpiecznik.pl/post/falszywy-alarm-rakietowy-na-hawajach-to-wina-rozwijnego-menu/

A co Ty byś zrobił, gdyby polskie RSO działało i wysłało Ci taką wiadomość?

#niebezpiecznik #bezpieczenstwo #security #wojsko #apokalipsa #zombie #usa #rso
  • 17
@niebezpiecznik-pl co bym zrobił? Zależy, gdzie bym był. Jeśli na chacie, to biorę telefon, dokumenty, power bank o schodzi do garażu podziemnego. Pozniej dzwonię do rodziny i równie łzy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@niebezpiecznik-pl: właśnie przeczytałem ciekawy temat na askreddit z wczoraj- przeddwczoraj; autor zapytał ludzi co akurat robili i co pomyśleli jak dostali tego smsa. Mężczyzna przewijał dziecko, obok żona oglądała TV, miotał się w amoku; starszy facet będąc na plaży powiedział, że i tak by nie uratował się, więc po telefonie od syna siedział tak z dalej piwem patrząc na fale...
Co ciekawe wszystkie samoloty na lokalnym lotnisku zostały uziemione a piloci
@niebezpiecznik-pl: @MichaelT128: @Zashi:
1. Rok 2035
2. Korea Północna jest w posiadaniu rakiety z głowicą nuklearną o zasięgu 40 000 km.
3. 'Generale Ping Pong, cel nowy jork'
4. czerwonyguzik.gif
5. Umierający z niedożywienia naukowiec źle podłączył klona ardiuno.
6. Rakieta leci w drugą stronę.
7. Cel: Łódź Bałuty.
8. USA dalej nie dało tarczy.
9. Rakieta w zasięgu radarów.
10. Trzeba ostrzec mieszkańców.
11. syrena.wav
12. 'GRAZYNA WYŁONCZ
@niebezpiecznik-pl: @MichaelT128: RSO może i nie działa prawidłowo ale są syreny (które wiele osób ignoruje) nie wiem jak w innych miastach w Polsce u mnie w Płocku przed testem syren np są powiadomienia głosowe,gość gada że to test,do tego informacje w mediach lokalnych. RSO na Androidzie przesyła jakieś komunikaty push o silnych wiatrach,śnieżycach i innych ważnych wg. mnie rzeczach więc może coś poprawili przez ostatni czas. Nie było okazji przekonać