Wpis z mikrobloga

Wczoraj wrzucałem zdjęcia z trunków z meksykańskich barów, to dzisiaj podzielę się KRAFTAMi, jakie udało mi się dorwać :D
Generalnie trafiłem na nie na wyspie Isla Mujeres ( czy jakos tak XD ) tam był miejscowy browar, który pozwalał tez na degustacje :D
#meksyk #cancun #podrozujzwykopem #piwo #craftbeer #jazda #jazdajazdajazda
karol91plch - Wczoraj wrzucałem zdjęcia z trunków z meksykańskich barów, to dzisiaj p...

źródło: comment_Tt6p5mbSRJIIuh6qwfEsCcOpPfB30KRy.jpg

Pobierz
  • 10
@karol91plch: Popróbuj także meksykańskiego wina, polecam. Ogólnie Meksyk nie jest winiarskim krajem, ale udało mi się kilka razy dorwać meksykańskie wino i naprawdę było zacne. Polecam, polecam.

A jeśli chodzi o picie tequili, to zamów sobie banderę. Bandera, czyli flaga meksyku. Taki sposób serwowania tequili polega na podaniu trzech kielonków (w meksyku nazywanych caballitos - koniki) w trzech kolorach odpowiadającym kolorom flagi meksykańskiej. A więc Zielony= sok z limona, Biały=Tequila, Czerwony=
mike78 - @karol91plch: Popróbuj także meksykańskiego wina, polecam. Ogólnie Meksyk ni...

źródło: comment_ZXVzIxond01PV1Gy6GM4LfbOoZJWsRey.jpg

Pobierz
@karol91plch: Jeśli chodzi o meksykańskie wino: pamiętam, że po praz pierwszy spotkałem się w nim w osobliwej knajpie. Już nie pamiętam gdzie to było, wiem tylko, że nazywała się cortes - coś tam. Cortes, czyli skrawki, odcinki.

Rewelacyjna formuła knajpy. Serwuje się tam MIĘSO. Mięso wołowe, steki, w ogóle w każdej możliwej postaci, wszystko z grilla.

Wchodzisz do takiej knajpy i na dzień dobry płacisz rachunek. TAK, PŁACISZ, #!$%@? Z GÓRY,
@karol91plch: Dużo dalej, to było po drugiej stronie, gdzieś pod Acapulco, ale z tego co kojarzę, to jest takich miejsc więcej w całym Meksyku. Słowo-klucz "cortes" czyli kąski, kawałki, kęsy.