Wpis z mikrobloga

@goferek: nie no, 15k na czysto nie ma ;). Jakby było to było łatwiej co nie zmienia faktu, że ceny są chore i rosną jak szalone a mieszkania i tak schodzą na pniu
@kemping: taki jest plan ale nie ma mieszkań które mnie interesują. Są tańsze niż 10k, nawet za 6k/m ale w lipnych miejscach.
@mamFAJNYnick: ehhh tacy to pożyjooo (,)
@mamFAJNYnick: penthousy i apartamenty w najlepszych inwestycjach są sprzedane zanim jeszcze deweloper pozwolenie uzyska ;) Swego czasu jak miałem zajawkę na marzenia co zrobię jak wygram dużą kumulację w totka [pracowałem wtedy na nocki w hotelu] to przeglądalem wszystkie inwestycje :)
@m4kb0l: szukaj i sie nie poddawaj, rynek teraz duży, chociaz ceny rosną w oczach, ale przeglądaj do porzygania a coś na pewno znajdziesz, wydaje mi sie ze za 7-8k już spoko mieszkanie i lokalizacja może być
@kemping: dzięki colego za dobre słowa. Za 7-8k to niestety już jest normalna cena. Ostatnio znalazłem mieszkanie w lokalizacji która mnie interesuje ale 72m za 750k. Tak wielkie nie jest mi obecnie potrzebne
@Odki: i będziesz skazany na samochód. Też chciałbym dom ale jeszcze nie teraz. Dodatkowo trzeba mieć know-how budowy domu albo rodziców/znajomych którzy się na tym znają i najważniejsze: działkę. Ja niestety ani tego ani tego. Powodzenia z budową domu!

P.S W jakim jesteś wieku?
@m4kb0l: srednia cena w Krakowie to o ile mnie pamiec nie myli obecnie jakies 6300, wiec 7k to wcale nie tak zle jesli chcesz miec scisle okreslona lokalizacje, za mniej to już troche trzeba brac co gdzie jest. niestety ale dopoki ta banka nie pieprznie to ceny beda rosnac, bo mimo dużej podaży mieszkań nadal mamy duży popyt
@kemping: pewnie tak ale nie szukam mieszkania na inwestycjach typu Avia albo #dobrego. Bardziej w zielonej, spokojnej okolicy ale blisko zbiorkomu z przewidywalnym otoczeniem. Gdybym był w miejscu w którym jestem dzisiaj 5 lat temu... ehhh. Tak myślę, też że może trzeba będzie zmienić podejście, obniżyć progi i kupić coś bardziej chwilowego a jak założę rodzinę to wtedy szukać czegoś bardziej docelowego.

@PaulPavello: no jasne, 10km to nie dużo