Wpis z mikrobloga

Jak można w wieku 25-30 lat wziąć hipotekę XD Zamiast wydać te kilkadziesiąt tysięcy wpłaty własnej na jakieś kursy albo coś, to barany biorą kredyt na kilkaset tysięcy (do spłaty 2x razy więcej XD) za klatkę 60-80m2. Nie mogą się wyprowadzić jak znajdą lepszą pracę, ktoś napisze, że zawsze można wynająć. Powodzenia w wynajmie studenciakom, samemu mieszkając gdzie indziej XD Albo jak ktoś trafi na samotną matkę, która nie będzie chciała płacić, a rata musi być na czas.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy w końcu po 30 latach mieszkanie przechodzi na ich własność to w większość mają mieszkanie w bloku, który nadaje się tylko do wyburzenia.

Zamiast zainwestować w siebie, zdobyć lepszą pracę, ugruntować swoją pozycję i wtedy wziąć kredyt na max 5-8 lat albo za gotówkę to lepiej przywiązać sobie łańcuch do szyi w postaci kredytu.

#oswiadczenie #polska #bekazpodludzi #gospodarka #wroclaw #krakow #warszawa #poznan #trojmiasto
  • 70
@der655: A co w przypadku, że ktoś już w siebie zainwestował w wieku 20 lat, a w wieku 25 lat wziął hipotekę? xD
Przecież każdy przypadek jest inny. Ja mam hipotekę na swoją kanciapę i w max 10 lat będę miał to spłacone.

Jakoś nie widzę dodatkowych szkoleń, które mógłbym sobie sam sprawić żeby inwestować. Pracodawca to co potrzebne sponsoruje.
@der655: pewnie masz 10 lat, jak większość piszących takie bzdury, ale kolejny raz napisze to samo.
Polska jest biedna bo stosunkowo krótko budujemy majątek jako społeczeństwo. Niewielu z nas dostało / dostanie spadek (dom czy mieszkanie) po rodzicach czy dziadkach. Wiec musimy ratować się wynajmem który jest turbo drogi w dużych miastach i nie daje zadnych realnych korzyści.
Kupując teraz nieruchomość i nawet spłacając ja do końca życia, po Twoim życiu
@der655: nie odczytałem, jednak faktycznie masz 10 lat. 1500 zł za pół kawalerki? Gdzie ta kawalerka, na times square?
Szanuje za rozeznanie rynku nieruchomości, winszuje.

Ja płace 1400 za 90 metrów szeregu pod Wrocławiem. Nawet w ścisłym centrum 3k za kawalerkę nie zapłacisz, No chyba ze kredyt masz w providencie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
nie daje zadnych realnych korzyści.


@krzych0: Możliwość w ciągu krótkiego czasu zmiany miejsca zmieszkania to nie jest korzyść xD?

Kupując teraz nieruchomość i nawet spłacając ja do końca życia, po Twoim życiu Twoje dziecko ma zapewniony start w życiu, ma dom, który może wynająć, zamieszkać w nim czy sprzedać i wydać kase na szkolenia


@krzych0: Weż kredyt na 30 lat, żeby dziecko (którego jeszcze nie masz) miało lepszy start. (
@NietypowyRumunskiNiedzwiedz: @xbonio: co wam przeszkadza? mówi rzeczowo i z sensem. Tak właśnie wygląda życie większości Polaków - biorą kredyt na 30 lat i przez całe życie są od niego uzależnieni. Zajebiste kurła życie. Ubaw po pachy. I jeszcze naganiajcie wszystkich, żeby tak robili.
Czy wy nie widzicie tego, że taki stan rzeczy, to zabieg banksterów i dużych firm. Z jednej strony banki mają stałych dłużników, dzięki temu łatwiej im kalkulować
Jak można w wieku 25-30 lat wziąć hipotekę XD Zamiast wydać te kilkadziesiąt tysięcy wpłaty własnej na jakieś kursy albo coś, to barany biorą kredyt na kilkaset tysięcy (do spłaty 2x razy więcej XD) za klatkę 60-80m2.


@der655: 60-80 to już duże, większość w tym wieku kupuje 40-50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam podobne do Ciebie podejście. Chociaż zarabiam nieźle i z roku na rok coraz więcej,