Wpis z mikrobloga

Ej murki co mam zrobić?

Od poniedziałku poszłam do nowej pracy, a do dnia dzisiejszego nie miałam zrobionego żadnego szkolenia bhp, co mam zrobić? A w razie wypadku kto za to odpowiada bo rozumiem że pracodawca ale czy ja jako pracownik też podlegam jakiejś odpowiedzialności karnej? Najlepsze że są osoby, które pracują tam prawie miesiąc i też nawet nie mają podpisanego papierka że przeszły jakieś szkolenie xD Chyba stamtąd spadam póki jeszcze czas #kiciochpyta #zalesie #praca #pip #bhp
  • 18
@90alexa90: miesiąc? Heh, trzy miesiące po rozpoczęciu pracy dopiero usłyszałem, że będzie jakikolwiek bhpowiec robił szkolenia, pomimo tego że wózki elektryczne używałem na codzien, inaczej polecialoby po premii bo czas oczekiwania aż ktoś ruszy dupe = mniejsza wydajność xD już nie wspominam o braku książeczki pomimo styczności z żywnością xD
U nas jest patologia. Nie wiem jak w innych krajach, ale u nas zdecydowanie zasady nie są respektowane do momentu wypadku,
@jarezz: http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/czy-szkolenie-okresowe-bhp-jest-wazne-jesli-pracownik-zmienil-zaklad-pracy-a-zachowal-to-samo-stanowisko

Czy szkolenie okresowe bhp jest ważne, jeśli pracownik zmienił zakład pracy, a zachował to samo stanowisko?


Pracownika można nie poddawać okresowym szkoleniom bhp, jeżeli przedłoży on aktualne zaświadczenie o odbyciu w tym okresie u innego pracodawcy wymaganego szkolenia okresowego lub odbył w tym okresie szkolenie okresowe wymagane dla osoby zatrudnionej na stanowisku należącym do innej grupy stanowisk, jeżeli jego program uwzględnia zakres tematyczny wymagany programem szkolenia okresowego obowiązującego na
@sops: Okresowe tak... ale jeszcze musisz mieć wstępne / ogólne i stanowiskowe. Za każdym razem jak zmieniasz zakład pracy.

Co do pomyłki to zwracam honor
@jarezz: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-szkolenie-okresowe-bhp

Przed dopuszczeniem pracownika do pracy należy przeprowadzić szkolenie wstępne z zakresu bhp. Szkolenie wstępne nie jest konieczne jedynie w sytuacji, gdy pracownik podejmuje pracę na tym samym stanowisku, na którym pracował u poprzedniego pracodawcy bezpośrednio przed zawarciem umowy o pracę. Szkolenie wstępne składa się z dwóch etapów: szkolenie wstępne ogólne - instruktaż ogólny, szkolenie wstępne na stanowisku pracy - instruktaż stanowiskowy.


()
@sops: zabierasz mi chleb poniekąd... ale nie do końca się zgadzam z tym stwierdzeniem. W każdym zakładzie pracy masz przypisane do niego ryzyka, także tego...

http://kadry.infor.pl/kadry/bhp/szkolenia_bhp/420187,Czy-szkolenie-bhp-przeprowadzone-u-poprzedniego-pracodawcy-zachowuje-waznosc-u-nastepnego.html

Każdy pracownik, który rozpoczyna pracę w zakładzie pracy, powinien odbyć szkolenia wstępne: instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy w dziedzinie bhp, ponieważ szkolenia te są specyficzne dla danego przedsiębiorstwa i stanowiska pracy.
@jarezz: No i wlasnie chyba spotykamy sie z tematem z ktorym sie srednio zgadzamy. Jak dla mnie i chyba dla Ciebie rowniez nie powinno byc zadnych waznych szkolen z poprzedniej pracy bo jak stwierdziles ze sa rozne firmy i orz. Niestety jest jak jest a nizej w uzasadnieniu jest kto nie musi przechodzic szkolonka wiec nie trzeba ponownie szkolic. Dziwne to ale ja tych ustaw nie wymyslilem( ͡° ʖ̯