Wpis z mikrobloga

#programowanie

Kolega pracował w Samsungu i mówił mi, że tam pracownicy mają okresowe testy (chyba nawet znienacka), takie jak się robi na rozmowach kwalifikacyjnych. Tylko, że oni tam nie ograniczają się do prostych rzeczy a mają całe scenariusze, które wymagają znajomości na pamięć implementacji różnych algorytmów, bo jak miałbyś je wymyślać na miejscu to braknie czasu. A do dyspozycji masz tylko goły język programowania. W dodatku jeszcze brana jest pod uwagę optymalność rozwiązania, więc jak masz np. 10 przypadków testowych i na nich jest ok, to oni to potem testują na 1000 różnych i może się okazać, że jednak jest #!$%@? xD

Więc nie dość, że musisz robić tańce ruchańce na rozmowie, to jeszcze potem nadal musisz robić tańce ruchańce co jakiś okres czasu, żeby im pokazać że nie zapomniałeś (#!$%@?, że na co dzień się tego nie robi i dlatego się zapomina xD).

Z całym szacunkiem, ale po paru latach studiów nabrałem takiej nienawiści do testów tego typu w jakichś kompletnie syntetycznych warunkach, że gdyby Samsung był jedyną programistyczną firmą na rynku, to bym zmienił branżę na coś innego, bo bym się na coś takiego nie zgodził za żadne pieniądze xD Szkoda zdrowia i poczytalności.
  • 10
@jediwolf: On już tam nie pracuje. Siedzimy w tym samym pokoju i jak mi opowiadał, to się za głowę łapałem. Ja bym nie zniósł takiego marnotrawstwa życia i zasobów pamięci aby być gotowym na testy od jakiegoś nadgorliwego żółtka. I to pewnie jeszcze nawet nie płacą dość dużo aby usprawiedliwiać takie parcie.
@Khaine: Samsung W Krakowie ma fatalną opinie. Dwóch znajomych po 3 miesiącach pracy tam złożyło wypowiedzenie. Inni ludzie też dość szybko spierdzielają stamtąd. Więc coś jest na rzeczy :D
@jediwolf: Ja gdybym nie wiedział, że będą mnie potem okresowo "rekrutować" jeszcze raz, to jeszcze przed testem bym im złożył wypowiedzenie xD Przed testem aby pokazać, że niezależnie od tego czy pójdzie mi dobrze czy nie, po prostu nie wyrażam zgody na coś takiego i #!$%@? mnie to obchodzi. Dla mnie nie ma takiej ilości pieniędzy która by mi usprawiedliwiała przyjmowanie na siebie takich dawek stresu i #!$%@? jakie mi fundują
@Ragnarokk: Mechaniki instytucji nie jest zła. Złe jest to co robią murzyny w Afryce czy inni Majowie w związku z przyzwoleniem na pompowanie developmentu w prowincjach ( ͡º ͜ʖ͡º)