Wpis z mikrobloga

Ale tak, dalej śpijcie na materacach za 200x200 za 500-1000 zł


@to_jest_chyba_kurcze_zart: Mam w domu materac z Ikei za 2k na którym się normalnie wysypiam, co jest z nim nie tak? Serio wszyscy co kupują w Ikei mają #!$%@? kręgosłupy i wyśpisz się tylko na materacu za minimum 10k?

Przed wyborem materaca prześledził kilka zagranicznych for i wyszło, że najlepiej kupić materac w przedziale 500$ - 1500$. Sorry ale blok pianki
  • Odpowiedz
@elpoliko zasadniczo wpisałem "sofa rozkładana" w google ;p
Mam taka w domu jest mega przyjemna niestety nie pomogę ci znaleźć bo nie pamiętam gdzie była kupowana :/ (nie ma tez na niej żadnych oznakowań producenta bo az sprawdzałem z ciekawości)
  • Odpowiedz
TUTAJ jest kilka fajnych komentarzy wyjaśniających dlaczego materace są takie drogie

Water beds, all foam mattresses and air beds all variants on the same concept of eliminating metal springs. They don't do anything special beyond change the comfort and feel. If you like the feel go for it, but don't expect a Tempurpedic to suddenly cure your back pain. If your back feels better after swapping to a gimmick bed, it's likely
  • Odpowiedz
@to_jest_chyba_kurcze_zart: To zwyczajne #!$%@? i populizm. Skoro już wyciągnąłeś bezdech senny. Nie jestem w stanie znaleźć badań odnośnie korelacji bezdechu ze "spaniem na desce" jak to nazwałeś. Nie sądzę jednak, nawet jeśli jakiś występuje, by był tego samego rzędu wielkości co:

Palenie

Ponad 20% polaków pali papierosy. Palenie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bezdechu sennego o 250%.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11868156

Otyłość i nadwaga

Na otyłość I, II i III stopnia cierpi łącznie 27 proc. społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Ribelo: Jezu człowieku jak to czytam to mam wrażenie, ze to jakis rozdzial nowego wydania biblii sprzedawcy pościeli antyśmierciowych.

Chciałem tylko napisać, że spałem na dziesiątkach materacy i mam swoje zdanie, bo sypiam na plecach, a nie na 'badaniach i opiniach'. I się wysypiam i wogóle i ten( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze tylko szeptem zaznaczę, że cena materaca to nie tylko jego, choćby kosmiczne, właściwości, ale również
  • Odpowiedz
@xetrov: też zastanawiałem się nad "dobrym" materacem. Później obejrzałem przekrój i się dowiedziałem dlaczego są takie drugie. Pogrzebałem jeszcze na temat Wellpura za 12k i okazało się, że po 5 latach zaczynają się zapadać.
Ostatecznie kupiłem materac na zamówienie (210 cm długi) prosto od polskiego producenta za niecałe 2k.
  • Odpowiedz
Jesteś jedną z tych osób co kupują odkurzacze z zestawem garnków albo jonizatory do wody?


@kobiaszu: nie, dlaczego?

Na jakość snu wpływa masa czynników i akurat wygodne łóżko ma najmniejsze znaczenie. O wiele więcej można zdziałać inwestując w dobrą dietę czy wysiłek fizyczny.


@Ribelo: jedno i drugie można robić/mieć lub nie, zresztą nie to komentowałem.

20 tys. to już bardzo dużo


@mnsp: świadomie podałem chyba najwyższą cenę jaką widziałem
  • Odpowiedz