Wpis z mikrobloga

Moja siostra organizuje w firmie stanowisko na sekretarkę i jedna Pani w CV napisała: biegłe poruszanie się w wyszukiwarkach i przeglądarkach internetowych.

Uważacie to za śmieszne czy nie? Bo ja uważam, że nie, myślę, że większość Pań po studiach oblałaby prosty test związany z przeglądarką-dodaj zakładkę, pokaż zapisane hasła, zainstaluj flasha, ustaw jako domyślną przeglądarkę itd.

#rekrutacja
  • 40
@taratajcio: rad nie rad to ważna umiejętność. Np. dzwoni Pan X do sekretarki Pani Prezes, opowiada jakąś historyjkę. Sekretarka sprawdza w google co wiadomo na ten temat (a często wiadomo sporo) i już jest wyrobiona opinia o dzwoniącym.
Często banalne sprawdzenie dokumentu, ustawy itd. dla wielu osób jest trudne do odszukania w internecie (a już nie wspomnę o weryfikacji źródła).
@taratajcio: ostatnie 3 tygodnie prowadzę rekrutację an stanowisko asystentki dyrekcji
panie na rozmowie dostały dwa konkretne zadania z Worda i Excela
spora część kandydatek (same panie się zgłosiły) mimo deklaracji w CV, słabo porusza się w Wordzie a jeszcze słabiej w Excelu
to były naprawdę relatywnie proste zadanka
@taratajcio: Powiem tak, w pewnym momencie doszło do mnie że to co ja uważam za coś co umie każdy, tak naprawdę potrafi bardzo mało osób. Dotyczy to znajomości angielskiego, pakietu office, umiejętności wyszukiwania informacji, rozwiązywanie problemów samodzielnie skoro mam w kieszeni nieograniczoną bazę wiedzy zamiast zadawać głupie pytania, czytanie ze zrozumieniem, wykonywanie wszystkich poleceń i powierzonych zadań. Wbrew pozorom większość ludzi tego nie potrafi. Bo są zwyczajnie niedokładni. W ogłoszeniu o
@ImYourPastClaire: @taratajcio: zdjecie w CV jest dobre w zawodach nizszego szczebla, zeby zobaczyc czy przypadkiem jakiegos patusa z wytatuowanymi łezkami pod okiem sie nie zatrudnia. inb4 kazdemu trzeba dac szanse, ja nie zaufalabym komus takiemu i nie powierzylabym czegos co moglby mi #!$%@? i zniknac, nie mowiac o #!$%@? sie itd.
Druga taka sytuacja gdzie wymaga sie zdjecia i jest dla mnie zrozumiala to zawody, w ktorych wymagana jest dobra
  • 6
@ImYourPastClaire Ej als erio złapałaś ból wiadomo czego, że ktoś uważa list motywacyjy za typową Polaczkowatość? Nie rozumiem też twojego wpisu. Mi chodziło o to, że wymaganie listu motywacyjnego na inne stanowiska niż Prezes czy dyrektor jest pieśnią przeszłości, wyobrażasz sobie list motywacyjny w Niemczech? Albo w Anglii? Toż to Janusz albo Grażyna z wąsem co najwyżej dla podbicia samooceny coś takiego wymaga. Jednozaczny rak. A wymaganie zdjęcia szanuję.
Bo są zwyczajnie niedokładni. W ogłoszeniu o pracę jak byk napisane że należy przesłać: CV ze zdjęciem + list motywacyjny. Ponad połowa nie spełniła tych warunków.


@ImYourPastClaire: generalnie zgadzam się z resztą twojego posta, ale na kiego wam ten list motywacyjny. I może jeszcze potencjalny pracownik ma pisac oryginalny list motywacyjny przy każdej pracy do której aplikuje? Nie poprzewracało wam się w tych polskich HRach w d***?:)
@piwniczak: Nie jestem z HRu ;) a w liście nie chodziło o jego treść, o czym niżej. @MangoZjem: Są firmy w których HR nie podaje pensji, nie wymaga nic poza CV, zaprasza milion osób na rozmowę i najlepiej jeszcze robi etapy rekrutacji aby wyszło jak to oni się nie przepracowują. I okej, mają prawo. Ja nie lubię marnować czasu, dostałam propozycje dobrania do zespołu kilku specjalistów i ich znalazłam, obrałam