Wpis z mikrobloga

Nie ma jak zacząć poszukiwania od mirko.
Ale do rzeczy. Są dwa pytania.
1. Jak można zorganizować sobie lewy akt zgonu?
2. Co można z takim aktem zgonu zrobić?
Zdaje sobie sprawę że odpowiedzi na te pytania są zależne od tego czy osoba na którą wyrabiamy ten akt, żyje i czy kiedykolwiek żyła.
Pamiętam że w Książce Kevina Mittnicka Akty Zgonu i urodzenia były dość cenionymi dokumentami.
W sumie do tego pytania dodam może pytanie jak wygląda wyrobienie w pełni legalne (tj ktoś faktycznie umarł).

wołam #pytanie #prawo #hacking @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl @sekurak bo mam wrażenie że na którymś z tych portali czytałem o takiej akcji, ale nie pamiętam gdzie.
  • 21
@YaYco: Art. 29. § 1. Zaginiony może być uznany za zmarłego, jeżeli upłynęło lat dziesięć od końca roku kalendarzowego, w którym według istniejących wiadomości jeszcze żył; jednakże gdyby w chwili uznania za zmarłego zaginiony ukończył lat siedemdziesiąt, wystarcza upływ lat pięciu.

czyli jak zaginie 60 latek to akt można po 5 latach wystawić?
@wytrzzeszcz: Siedemdziesięciolatek. Przykładowo, dziś zaginęła osoba, która kilka dni temu skończyła 70 lat -> postanowienie zostanie wydane najwcześniej 2 stycznia 2024 roku. Wniosek można składać już w 2023 roku.
@wytrzzeszcz: Trochę nie zrozumiałem twojego pytania. Drugi przykład, jeśli dziś zaginie sześćdziesięciolatek, to najwcześniej będzie mógł zostać uznany za zmarłego 2 stycznia 2029.
@wytrzzeszcz: Dokładnie, tylko terminy te liczy się od końca roku kalendarzowego, więc jeśli ktoś zaginie na początku roku, to w rzeczywistości minie prawie 6 / 11 lat, tyle że wniosek można składać na rok przed końcem terminu. W przypadku katastrof terminy te znacząco skracają się.
@wytrzzeszcz: Odpowiedź na pytanie:
1. Jak zorganizować
Wyjeżdżasz do Indii, Afryki, itd. I tak są lekarze którzy specjalizują się w wypisywaniu takich dokumentów jakich potrzebujesz. Zwykle ograniczają się do informacji o poważnych wypadkach i uszkodzeniach ciała. Jak również wielotygodniowych terapiach w szpitalu.

2. Po co
Patrz punkt pierwszy jak lądujesz w szpitalu na 3 tygodnie a masz przez przypadek 2 - 3 ubezpieczenia w porządnych firmach. To nagle okazuje się, że
a opłaca się wypisywać taki akt na kogoś?


@wytrzzeszcz: No trzeba na kogoś wypisać.
Jeśli wytrzzeszcz umrze to wytrzzeszcz nie otrzyma kasy z ubezpieczalni. Dlatego dobrze aby wytrzzeszcz miał różową którą odbierze kasę za niego. A jeszcze jakbyś Ty "ukatrupił" różową, odebrał kasę. A potem następną różową odebrał kasę itd. w kółko. Aż Cie policja i ubezpieczyciele za to dopadną i wsadzą na parę lat do ciupy.

NIE korzystaj z porad