Wpis z mikrobloga

  • 7
@Sz23_:
Firma zalega z wyplatami, dzis ze mna polecialo 9 osob bo jak by bylo 10 to to sie lapie na zwolnienia grupowe (czesc z mojego dzialu czesc nie). Powod z dupy (niewypelnianie obowiazkow, zla koordynacja z reszta zespolu -> to jest bulszit) byle miec podkladke zeby nie wyplacac odprawy bo w polowie stycznia za dobre osiagniecia dostalem dodatkowy dzien wolnego w nagrode... Robilem jako tester oprogramowania.

Edit.
Robilem tam na
  • Odpowiedz
@slec22: Ehhhh, ja znam 2 devow co zwolnili ich z kontraktornii na UoP z powodu braku roboty, projektów. Byli na UoP. Ta branża wbrew pozorom i tego co mówią reklamy nie jest taka stabilna.
  • Odpowiedz
  • 11
@Sz23_:
No nie jest, nikt nie mówił że zawsze będzie kolorowo. Ale u nas to akurat tendencja spadkowa tak od covidu w firmie... Najgorsze jest to ze bylem praktycznie jedynym testerem przed dlugi czas i wielu rzeczy musialem uczyc sie sam, nikogo kto by podpowiedzial nakierowal... a teraz wez roboty szukaj. Ehh. No nic dzieki za plusy. Musialem sie komus wygadac.
  • Odpowiedz
@slec22: Spoko, rozumiem Cię bo też w tamtym roku klient zrezygnował z kontraktorów i szukałem nowej roboty. Jestem na UoP teraz. Szukałem 3 miesiące, ale nie wysyłałem CV masowo jak jakiś Junior bo nie chciałem trafić na kołchoz, presję w Sprintach. Tylko słałem do firm gdzie mniej więcej podejrzewałem jak może być. Polecam Ci tak jak coś. Pracę łatwo zmienić, ale na coś fajnego utrafić to ciężko.
  • Odpowiedz
  • 18
@Sz23_:
Tez na UOP, ale to co wpisali w uzasadnieniu boli w #!$%@?, bo to po prostu nieprawda jakies bzdury ze testowalem api na jakiejs starej wersji xD gdzie w przeciagu dnia sa po 3-4 nowe wersje danej apki a mielismy ich kilka... Jakies inne bzdury ze zamiast zajmowac sie biezacymi rzeczami to poswiecalem czas na cos co zostalo porzucone ponad rok temu cyrk... No ja tez bylem na UOP w
  • Odpowiedz
  • 1
@rolling_stone_with_no_hope:
Firma od roku leci w kulki z wyplatami, jak pisalem obecnie zalegaja 2 wyplaty w tyl. Wiec poducha sie zdazyla skonczyc tyle ze ja glupi wiezylem zapewnieniom tym na gorze ze bedzie dobrze i jest juz hajs (taka spiewka co 3 miesiace)
  • Odpowiedz
@slec22: Zgłaszaj ich do sądu pracy - masz rozwiązanie umowy z winy pracownika, a powinno być z winy pracodawcy. Nie wypłacenie wynagrodzenia na czas to jest rażące naruszenie obowiązków pracodawcy i można rozwiązać umowę z winy pracodawcy.
  • Odpowiedz
  • 0
@rolling_stone_with_no_hope:
Nope glownie front, selenium java (ale tu mocno junior jestem, wrzucili mi to na garb 2 miesiace temu) i stary zapomniany program sikulix (tu akurat jython) plus manulane testy akceptacyjne, regresyjne, integracyjne, black box glownie. Oprocz tego sam sie douczam na Udemy
  • Odpowiedz
Tez na UOP, ale to co wpisali w uzasadnieniu boli w #!$%@?, bo to po prostu nieprawda jakies bzdury


@slec22: Pracownikowi, który nie zgadza się z uzasadnieniem wypowiedzenia umowy o pracę, przysługuje prawo odwołania się do Sądu Pracy (art. 44 k.p.). Takie odwołanie należy sporządzić w formie pozwu, a następnie złożyć w biurze podawczym sądu lub wysłać pocztą tradycyjną (listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) przed upływem 7 dni od dnia,
  • Odpowiedz
@slec22: Pozwij ich, jeżeli jest z winy pracodawcy zwolniony pracownik a nie zawiniłeś muszą dać ci odprawę, zalezy od lat pracy ale masz do 3 swoich wypłat.
  • Odpowiedz