Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Troche #przegryw mam 30 lat, jestem #programista15k ale nie 15k, nigdy nie mialem pracy. Od zawsze freelancer, wiedzie mi sie nie najgorzej ale mam dwa problemy... Jako freelancer, nie potrafie rozgraniczyc kiedy jestem w pracy a kiedy po, bywaja ciagi ze pracuje od rana do switu, wstaje zaczynam prace, pracuje do poznych godzin, na dobranoc serial/film i spac. Po takich ciagach pracy, przychodza ciagi leniuchowania, gdzie calymi dnami nie dotykam kodu ale nawet wtedy, caly czas mysle o swojej pracy. Zakladam ze wlasnie to jest przyczyna braku stabilizacji w moim zyciu, albo pracuje albo wegetuje myslac o pracy. Taki styl zycia odbil sie mocno na moim zyciu towarzyskim, juz dawno wyalienowalem sie do piwnicy i potracilem kontakty. Pomyslalem wiec ze znalezienie stalej, unormowanej pracy, pozwoli mi zmienic zycie, ale... Programowanie od liceum bylo moja pasja, to wlasnie tam zaczynalem robic pierwsze strony internetowe i tak zostalo do dzis. Interesowalem sie glownie #backend poznawalem rozne dostepne frameworki i systemy, nie po to zeby ich uzywac ale zeby poznac ich dzialanie i napisac cos wlasnego, lepszego - przynajmniej z mojego punktu widzenia i dla mnie. W swojej pracy nigdy nie korzystalem z gotowych rozwiazan, od #php po #js sporo przyjemnosci zawsze mi sprawialo pisanie wlasnych klas, np do obslugi bazy, sesji, filtracji danych czy nawet ajaxa - wolalem napisac wlasna klase js do obslugi ajaxa niz uzyc np prostego, gotowego #jquery . Postanowilem przejrzec oferty prac dla #webdev w moim malym miescie i uswiadomilem sobie jak mocno jestem w tyle, od czasu kiedy interesowalem sie frameworkami, CMSami, gotowymi bibliotekami. Co oferta to inny zestaw frameworkow PHP/JS, CMS, IDE nie mam problemu z opanowaniem tego ale skreca mnie na mysl ze mam sie tego nauczyc tylko na rozmowe kwalifikacyjna, ktora nie gwarantuje mi zdobycia pracy. Mirki pomuszcie, co robic, jak zyc?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem freelancerem i u mnie wygląda/wyglądał dzień podobnie. Są dni kiedy pracuję od rana do wieczora, a są dni kiedy nic nie robię, ale i tak czuję się, jakbym ciągle w pracy była (myślę o pracy, sprawdzam maile itd.). Na szczęście pomaga mi... samodyscyplina. Wstaję, robię swoje, przerwa, siadam znowu, a o 17 koniec roboty; czasem pracuję dłużej, zasada też taka, że w weekendy nie pracuję (chyba że superekstra projekt
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ogarniasz freelancerkę, to przecież już większość sukcesu, tylko sobie plan dnia ułóż i sztywno się trzymaj, nie myśląc potem o pracy. Jak się spóźnisz z czymś to trudno, normalna rzecz w branży. Możesz ogarnąć biuro co-workingowe, jak ci towarzystwa brakuje.
A JQuery to syf, niczego nie musisz żałować. Jak chcesz żeby twoje appki funkcjonowały na zasadzie pojedynczej interaktywnej strony to polecam Vue.js(nadal piszesz w prawie czystym JS, ale ustrukturyzowanym),