Wpis z mikrobloga

Dzień Dobry

Tęgie głowy wykopu po raz kolejny zakopały znalezisko na temat zmian klimatycznych, co poskutkowało tym, że uktnęło w wykopalisku i raczej nie prędko się z niego wydostanie. W komentarzach jak zwykle ściek, hurr durr dżungla na saharze i przebiegunowanie Ziemi. Postanowiłam wybrać kilka perełek i je tutaj umieścić. Szkoda by przecież było jakby taka ilość wiedzy poparta argumentami typu "gówno prawda" przepadła gdzieś w wykopalisku

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Zmiany klimatu jak najbardziej sa i to widac golym okiem. W takim Wroclawiu juz dawno nie bylo sniegu, ktory by sie utrzymal te pare dni - skonczyly sie czasy, kiedy byl sens kupowac sanki ;). Natomiast lewaki/debile beda wmawiac, ze glownie odpowiada za to czlowiek, a to gowno prawda.

Co za łeb pisał ten lewacki artykuł ? HAhaahhahaah tak jak mówiłem nastaną zimne czasy będą przekabacać ze to wina globalnego ocieplenia które "spowodował człowiek" gdzie jest tan Skierovitz cukiereczek i mega znawca ! ? W główki sie puknijcie oszołomy ! .../

Żadne globalne ocieplenie, tylko przebiegunowanie Ziemi, czyli cykliczny proces, na który człowiek nie ma wpływu. Biegun magnetyczny pędzi coraz szybiciej, a pole magnetyczne Ziemi wciąż słabnie. Już wkrótce zaczną się anomalie pogodowe, których współczesny człowiek jeszcze nie widział. Czy przebiegunowanie będzie oznacząło koniec naszej cywilizacji? Któż to wie.


Sraty-taty z tym globalnym ocieplenie.

W permie było o 2 stopnie cieplej, dwutlenku węgla w atmosferze było trzy razy tyle co dziś.

W jurze było jeszcze lepiej bo temperatura było o 3 stopnie wyższa, a dwutlenku węgla w atmosferze było 7 razy więcej niż dziś.

O karbonie już nie ma co wspominać. Też było nieźle a to na ten czas przypisuje się największy rozkwit Ziemi.

5k lat temu na saharze było zielono, dawniej anglia była półwyspem. klimat nie jest stały i nigdy nie był. przekonanie o mocy człowieka do zachowania stanu obecnego to tzw bulszit.

Zauważcie jak globalne ocieplenie zamieniło się 'climate change' ostatnimi latami. Było to rezultatem tego, że temperatury zaczęły spadać, więc narracja już się nie trzymała kupy. Wzrost i spadek temperatur zależy od Słońca i dzieje się to w cyklach. Lewactwo i Club of Rome potrzebowali kolejnego wroga aby w nowy sposób dzielić i rządzić społeczeństwem.


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ZNALEZISKO WCIĄŻ MOŻNA WYKOPAĆ! LINK TUTAJ

Nie zapraszam do dyskusji bo wiem jak to się skończy

#klimat #ziemia #nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #natura
O.....Y - Dzień Dobry

Tęgie głowy wykopu po raz kolejny zakopały znalezisko na tem...

źródło: comment_hmhOEXVql0fezORWyNfHQz5INRQOhIVT.jpg

Pobierz
  • 26
@OCISLY: LEPIEJ, JAK CZYTAŁEM TUTAJ O AKTUALNYCH MROZACH, TO CO DRUGI WYKOPEK PISAŁ HEHE NO CHYBA TO JEST JEST NORMALNE, ŻE W ZIMĘ JEST ZIMNO KIEDY TO KURŁA BYŁY MROZY TERAZ TO JEST NIC A #!$%@? CO W DRUGIM SERWISIE ANGLOJĘZYCZNYM NEWSY O TYM, ZE WIR POLARNY #!$%@?, KLIMAT I LUDZKOSĆ #!$%@?, NA REDDICIE ZE CZTERDZIEŚCI TYSIĘCY RZECZOWYCH KOMENTARZY O PRZEMIESZCZENIU/#!$%@? WIRU POLARNEGO (CZY JAK TO TAM SIĘ NAZYWA), A NA
@OCISLY: Niezbyt kulturalna odpowiedź. Poświęciłem chwilę aby zweryfikować tezę:

Wg naukowców najważniejsze w walce z globalnym ociepleniem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. To właśnie ten gaz najbardziej wpływa na podnoszenie się temperatury.


Wszedłem na polską wiki. Był tam wpis o tym, że jest to prawda, lecz wszystkie przypisy prowadziły do nieaktywnych stron. Wszedłem zatem na angielską wiki. Też poklikałem po przypisach i większość była nieaktualna, a te aktualne prowadziły do jakichś
@OCISLY: przecież to że występują przebiegunowania to fakt i jesteśmy grubo po terminie w którym powinno się to stać (600 tys lat średnio, ostatnie bodaj ~1.2 mln lat temu)
takie przebiegunowanie zajmuje około 5000 lat i jest niezłym kopem do ewolucji oraz problemem dla naszej cywilizacji

inna rzecz że cykliczne zlodowacenie też chyba tuż tuż:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zlodowacenie_p%C3%B3%C5%82nocnopolskie

a to tylko kropla w morzu.

ale tym się jakoś sierko nie przejmuje ¯\_(ツ)_/¯

pozatym