Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika i #inteligentnydom, jak zasilacie peryferia wymagające 5V, używając #esp8266? Polecacie jakieś dedykowane zasilacze?
Mam #nodemcu v2 Amica, zasilane przez ładowarkę od telefonu i przy podłączeniu standardowego modułu przekaźników do pinu Vin, zapala się jedynie dioda na module i słychać jakieś dźwięki, ale nie jest to odgłos przełączenia przekaźnika.
Czytałem, że LoLin NodeMCU v3 mają pin Vusb, który poza 5v, daje jeszcze odpowiednią wydajność.
Polecacie jakieś patenty w takiej sytuacji? Dodanie drugiej ładowarki jako osobego zasilania tak średnio mi się podoba.
Ewentualnie zostanie mi wlutowanie się w kabel zasilający, przed portem micro USB i branie stamtąd zasilania 5V dla przekaźników.
  • 11
Jest to stosunkowo duże, nie ma portu microUSB, więc trzeba dokupić niestandardowy kabel USB męski-męski, aby użyć ładowarkę od telefonu, ewentualnie trzeba zorganizować jakąś ładowarkę np. 12 V z gniazdem DC.
Oczywiście można tego używać, ale myślałem, że są jakieś fajniejsze sposoby.
@azer: oglądałem kiedyś porównanie właśnie tych HLK z tymi co ja podlinkowałem i jak sie okazało są bardzo podobne do siebie. Z tego co pamiętam HLK miał nieznacznie mniejsze zakłócenia