Wpis z mikrobloga

Hej Kochane Mirki,

Czy w #warszawa jest jakaś firma, która pomaga w opuszczeniu lokalu przez lokatorów, którzy nie płacą? Chodzi mi o takim Mirków ze znaleziska sprzed dwóch lat, tylko takich którzy robią to zawodowo i skutecznie. Oczywiscie, zeby było wszystko zgodnie z prawem, więc prosze bez rad w stylu "grupa mokotowska Ci pomoże".

#nieruchomosci #wynajem #pomocy
  • 38
  • Odpowiedz
@#!$%@?: gorzej jak podpiszą sobie swoje umowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w 100% zgodnie z prawem eksmitować to sąd, komornik, pewnie rok-dwa sprawa może trwać.\
Jeśli wejdziesz na szarą strefę to można szybciej znacznie, ale pytanie jak mądrych masz lokatorów, bo jeśli ogarnięci, znają prawo lub mają prawnika, to możesz wykopać pod sobą tylko większy dołek. :)
  • Odpowiedz
mogą wymienić zamki, zrobić remont ściany


@nightrain: EEE, błąd. Nie mogą - ten kraj nie lubi własności prywatnej:

po pierwsze art. 10 ustawy o ochronie praw lokatorów określa dokładnie w jakich przypadkach właściciel nieruchomości może, w trakcie trwania najmu, wejść na swoją nieruchomość. Czyli nie możesz sobie wchodzić kiedy chcesz.

po drugie poniżej masz cytat z Postanowienia Sądu Najwyższego sygn. akt I KZP 5/11 z 21 lipca 2011 r. :

Najemca
  • Odpowiedz
@nightrain: zależy ile zalegają i czy za pełne okresy - art. 11 uopl
(ja tego nie wymyśliłem ;) nie jestem też prawnikiem i nie wiem czy na bank ma to tu zastosowanie, no ale #!$%@?... chyba tak)

Dlatego tylko umowa najmu okazjonalnego!
  • Odpowiedz
Przy cwanych mendach ze znajomością prawa okazjonalny też nie daje całkowitej gwarancji

widzę ze mity nt. najmu okazjonalnego nadal w narodzie są silne


@hbohd, @#!$%@?: możecie rozwinąć? Oboje. Serio ciekaw jestem co macie na myśli (zawsze się człowiek czegoś nowego może nauczyć). Dzięki
  • Odpowiedz
@staryhaliny Zawsze właściciel lokalu do którego mieliby zostać eksmitowani ci mendziarze może przestać być właścicielem. Zawsze może zakwestionować prawdziwość swojego podpisu i wnieść o wstrzymanie eksmisji do czasu opinii biegłego grafologa. Zawsze może kopnąć w kalendarz,w rzeczywistości lub na papierze. Zawsze może się okazać że posługiwał się lewym, kolekcjonerskim dowodem. Zawsze może stać się coś co wyłączy lokal z użytkowania. I tak dalej, każda z tych opcji przedłuża sprawę, o ile nie
  • Odpowiedz
@staryhaliny Zawsze właściciel lokalu do którego mieliby zostać eksmitowani ci mendziarze może przestać być właścicielem. Zawsze może zakwestionować prawdziwość swojego podpisu i wnieść o wstrzymanie eksmisji do czasu opinii biegłego grafologa


@#!$%@?: raczej karkołomne i przed sądem za takie #!$%@? właściciel może jeszcze zarobić do 8 lat odsiadki :) - 233 kk

.

Zawsze może kopnąć w kalendarz,w rzeczywistości lub na papierze

Trochę przerost formy nad treścią - gra nie warta aż
  • Odpowiedz
@staryhaliny

Był w Krakowie taki przypadek z pół roku temu, najem okazjonalny pięknie podpisany, wszystko cacy-po dwóch miesiącach przestali płacić więc oczywiście właścicielka lokalu klauzula i komornik...po czym właściciel lokalu do którego mieli się niepłacący przenieść przedstawia komornikowi pismo z nadzoru budowlanego o wyłączeniu lokalu z użytku z powodu zalania.

Komornik związane ręce, trutnie mieszkają sobie dalej, nawet jeszcze nie ustalono kto odpowiada za zalanie. Gdyby nawet ustalono to nikt właściciela nie
  • Odpowiedz