Wpis z mikrobloga

Jak już wspominałam kilka dni temu, zrobiliśmy ze znajomym ebooka, który dostępny jest teraz na #amazon
Ebook jest po prostu spisem idiomów i przydatnych angielskich zwrotów takich jak:
- nie chce mi się
- masz za swoje
- być kwita z kimś
- ja stawiam itd
z wytłumaczeniem i przykładami użycia, także dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić swój #angielski, wzbogacić trochę swoje słownictwo, bądź są na #emigracja w #uk albo #usa może się okazać przydatny.
Do poniedziałku ebook jest za dostępny za free później 2$ - tutaj link

Jedyna moja prośba to jak już skorzystacie, napiszcie opinię co sądzicie
tonietak_jak-myslisz - Jak już wspominałam kilka dni temu, zrobiliśmy ze znajomym ebo...

źródło: comment_Uw1WVTZNHzhf05Uc3JwUWIhOaCIdesgg.jpg

Pobierz
  • 22
@Marcinowy: ze strony technicznej nie, rejestrujesz sie po prostu na kdp.amazon.com i tam wszystko ładnie opisane jeśli znasz angielski. Trzeba jedynie przejść wywiad odnośnie podatków, zadają Ci dziwne pytania i trzeba na nie odpowiadać. Głównie oni chcą sie upewnić, że będziesz płacić podatki w swoim kraju. Polska ma z USA tzw Tax Treety czyli umowe o unikaniu podwójnego opodatkowania ale i tak trzeba w stanach płacić 10% + jeszcze 19% w
A od kwietnia to w ogóle nie trzeba zakładać działalności jeżeli nie przekraczasz 1050zł miesięcznie.


@to_nie_tak_jak-myslisz: To dotyczy Amazona czy jakiś nowy zapis do Polski wchodzi?
A jak wygląda kwestia wypłaty z Amazon Amerykańskiego? Z tego co się orientuję to Amazon Amerykański wypłaca tylko na lokalne Amerykańskie konto bankowe lub Czek. Tyle tylko że Czek w Polsce ciężko zrealizować, jedynym bankiem który się tym zajmuje to PKO BP i czas realizacji
@Marcinowy: w polsce ma wejść ustawa o nierejstrowanej działaności.
Z wypłatami jest kilka opcji - możesz czek, czego sie raczej nie opłaca - limit wypłaty 100$ a przy realizacji duże prowizje tak jak pisałeś.
Druga opcja to przelew bankowy, dostępny do większości europejskich krajów, w tym od jakiegoś czasu do polski też z tym, że przelew przyjdzie w Euro, wiec dobrze mieć walutowe konto.
Trzecia opcja to założyć sobie przez internet
w polsce ma wejść ustawa o nierejstrowanej działaności.


@to_nie_tak_jak-myslisz: O to muszę o tym poczytać, czyli jeśli zarabia się miesięcznie poniżej 1050zł na działalności X to wystarczy wpisać w PIT łączną kwotę w ''inne dochody''?

Trzecia opcja to założyć sobie przez internet konto w stanach np tutaj

https://www.payoneer.com/global-payment-service/

Fakt, zapomniałem o Payoneer że tam można posiadać konto bankowe w USA, Japonii, Kanadzie itd. ;)