Wpis z mikrobloga

@mikw: Zajmowanie się niemowlakiem 24h ma dobę a zajmowanie parę godzin, przy jednoczesnym zaangażowaniu ojca (który nie może się wykpić, że jest zmęczony po pracy a ja nie, jeśli oboje pracujemy w tym czasie), to jednak spora różnica.
  • Odpowiedz
Albo niech w ogóle zlikwidują przymus urlopu macierzyńskiego, niech będzie dla chętnych. Albo niech rozdzielą urlop równo na pół i każdy rodzic musi wziąć swoją część. Bo tak jak jest teraz, to są jakieś kpiny.
  • Odpowiedz
  • 7
@oskar1020: Córka, gdy zajdzie w ciążę, nie ma prawa do wolności od tortur i poniżającego traktowania (dość podstawowe prawo człowieka), syn ma.

@Andreth No nie ma. Bo nie może zmusić do aborcji kobiety. A potem musi ponosić dyskryminację finansowa przez 18 /25 lat - i nie ma wyboru. Co prawda są to inne tortury ale jednak wyboru syn nie ma.
  • Odpowiedz
@Bemiko w sumie ciekawe. To dziecko tworzy jakas szczegolna wiez z matka swiezo po narodzeniu, czy z ojcem? Przymusowy urlop jest faktycznie dziwny, ale pewnie ma swoja funkcje. Podkresla faktyczne nierownosci plciowe :)
  • Odpowiedz
@Bemiko: Serio widzisz w trzech miesiącach 100% płatnego, dodatkowego urlopu po ciąży i porodzie jakiś "problem"? Czy tylko sypnąłeś argumentem z dupy i próbujesz jakoś wybrnąć?

Urlop macierzyński jest również po to, żeby kobieta doszła do siebie po połogu. Serio, sporą część z tych trzech miesięcy chodzi się w majtkach z apteki wypchanymi watą, bo wyciekają z ciebie różne rzeczy.

Do tego ten urlop jest obowiązkowy, żeby pracodawcy nie mogli, ekhem...
  • Odpowiedz
@oskar1020: btw takie sama prawa, ok. W sumie jak napisała @Bemiko, obowiązek pójścia na urlop macierzyński jest trochę dziwny, chociaż tak samo dziwne dla mnie jest rezygnacja przez matkę z takiego urlopu - trochę #!$%@? macierzyństwo, ale nie mój problem. W tym mógłbym się zgodzić, że jak ktoś chce to powinien mieć wybór iść do roboty.

Ale kiedy kobiety będą w końcu miały te same obowiązki co faceci, i zostaną
  • Odpowiedz
@oskar1020: kwalifikacja wojskowa po skończeniu 18 rż, wbicie do książeczki kat. A, która daje przyzwolenie dla państwa, na legalne zabicie posiadacza w teoretycznym konflikcie zbrojnym, tego życzę kobietom, dla wyrównania szans i zgodnie z prośbą pani posłanki ( ͡° ͜ʖ ͡°) takich sam norm sprawnościowych na testach jak mężczyźni - nie dajesz rady, #!$%@?, takich równości chcę!
  • Odpowiedz