Wpis z mikrobloga

Chcesz przejść przez życie na easy mode?
Zostañ programistą!
Takie mnie ostatnio przemyślenia nawiedziły.
No bo jak w naszym kraju można naprawde fajnie zarobić?
Możliwości są 4:
- własny biznes (praca 24h + stres)
- prawo (w #!$%@? wkuwania na minimum kilka lat)
- medycyna (w #!$%@? wkuwania + stres)
- programowanie (2lata nauki języka i żyjesz jak król)
Oczywiście programistą nie może zostać kazdy, trzeba mieć do tego pewne predyspozycje, ale jeśli urodziłeś się umysłem ścisłym i lubisz siedzieć przy kompie to wygrałeś życie.
Kasa + mała ilość godzin + lekka praca.
I żeby nie było, że wyciagam te wnioski z dupy, pracuje jako elektryk w zaprzyjaźnionych firmach informatycznych i stąd te wnioski.
Zastanawialiście się kiedyś jak oni to robią, że siedzą w cięzkiej (według ich samych pracy) i mają czas pol dnia siedzieć na mikroblogu co się kompletnie mija z definicją ciezkiej pracy?
Tu jest poprostu ich kolko wzajemnej adoracji. Reka reke myje, piszą jak im ciezko a środku śmieją się z takich jak ty czy ja pracujacy fizycznie po 10h dziennie za psie pieniądze.

Śmiejcie się. Nie rusza mnie to.
Jedynie jaką mam do was prosbe to przestańcie #!$%@?ć jaką to macie ciezką prace bo z jakąkolwiek inną pracą w tym kraju byśmy nie zestawili to jestescie gorą, a jedyną waszą bolączką jest to, że w głębi ducha wiecie, ze nie mieliście zadnych problemów zeby znaleźć sie tu gdzie dzisiaj jesteście.

Pozdrowienia dla pracujących fizycznie i nie martw się chłopie, że jest ci ciezko. Oni mają pieniądze, my satysfakcje z wylanych łez, potów i krwi!
Elo

#oswiadczenie #przemyslenia #programowanie #takaprawda #niepopularnaopinia ularnaopinia
  • 87
@korporacion:

Tak z ciekawości, czemu jeszcze nie zostałeś programistą?
Przecież firmy biją się o chociaż klepacza kodu po 1 dobrym tutorialu z internetu, na rynku brakuje programistów i zapotrzebowanie będzie się tylko pogłębiać, windując i tak już absurdalne zarobki w górę.