Wpis z mikrobloga

@terwer358: Ja daję kroplę płynu do mycia naczyń i myję pod ciepłą wodą. Znajomy okulista odradza wszelkiego rodzaju płyny czy chusteczki z alkoholem ponieważ niszczy powłokę ochronną i z czasem zaczną się rysować.
@terwer358: jak masz mineralne bez powłok to nie ma znaczenia, możesz je nawet wkładać do gorącej wody z płynem i nic im nie będzie - kiedyś tak robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak tworzywo i powłoki to np. Chemax 3 i ściereczki z mikrofibry, żadnych koszulek czy jednorazowych celulozowych bo sobie je porysujesz.
@terwer358: oprawy z tworzywa - delikatne płyny jak chemax, oprawy metalowe - mocniejsze płyny jak izobłysk. Do tego ściereczka z mikrowłókna. Jednorazowe ściereczki mogą uszkodzić powłoki i same oprawy (po dłuższym czasie używania). Co jakiś czas (nawet codziennie) bieząca woda i płyn do mycia naczyń do czyszczenia całych okularów.
@GloomySunday: mnie optyk mówił że odradza płyn do mycia naczyń w przypadku okularów z powłokami, bo podobno płyn może zawierać jakieś sole i inna chemię. O sicereczksch mówił to co napisales/as, że mogą też zniszczyć powłoki. Polecił mi taki pomarańczowy olyn do okularow., nie zostawia żadnych zacieków.
@nordberg: Jeśli płyn do mycia naczyń zawierałby substancje, które mogłyby uszkodzić powłoki, to byłyby również bardzo szkodliwe dla dłoni podczas takiego mycia naczyń, więc tego detergentu nie ma co się obawiać jeśli chodzi o czyszczenie okularów :)