Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Rozprawiłysmy się z brakiem praw wyborczych czy dostępu do edukacji, czas teraz na inne, jakościowe zmiany.


@alicemeow: zgadzam się, że zmiany w mentalności Polaków są potrzebne, ale nie mogą one być narzucane bezpośrednio ustawami. Jest już jedna taka ustawa mówiąca o urlopie macierzyńskim i wcale nie przyczynia się ona do polepszenia sytuacji kobiet w kwestiach pracy i zarobków - jest wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@alicemeow: no jak dla mnie to są mężczyźni, kobiety i ewentualnie jakieś wrodzone wady genetyczne powodujące coś "pomiędzy". A jeśli brnąć dalej to płci może być nieskończenie wiele, wystarczy mieć nasrane w głowie i wymyślić kolejną.
  • Odpowiedz
@sing przecież wszędzie (oprócz dzikiego kapitalizmu w USA) jest płatny urlop macierzyński - to chyba spoko, że kobieta po ciąży i po urodzeniu dziecka chce spędzić z nim czas, przyczyniac się do jego rozwoju i tak dalej, te pierwsze miesiące życia, a zwłaszcza kontakt z drugą osobą jest kluczowy w rozwoju dziecka (choćby w rozwoju przywiązania - jeżeli się interesujesz psychologia to fajnie poczytać), poza tym mężczyzni mogą z nich korzystać, tylko
  • Odpowiedz
@KD30 nie bawię się z Tobą :) uważam, że każdy ma prawo żyć jak mu się podoba, jeżeli ma ochotę dokonać korekty płci to spoko, jeżeli czuje, że pasuje do dwóch to spoko, jeżeli nie pasuje do żadnej to też okej. Żyjmy i dajmy żyć innym, po co się #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
@alicemeow: a ja myślę, że każdy człowiek powinien decydować o tym, ile tygodni chce spędzić z noworodkiem w domu. Dlaczego wolisz, żeby jakiś stary dziad-ustawodawca decydował, że nie możesz pracować przez 14-20 tygodni po porodzie? W normalnym kraju to właśnie kobieta podejmuje wybór, a nie mężczyzna na stołku.
  • Odpowiedz
@sing a ja myślę, że to prawo zostało skonstruowane w taki sposób, żeby ochronić pracownice, które mogłyby zostać 'nakłonione' przez sprytnego pracodawcę, żeby zrezygnowały z tego urlopu. Podobna sytuacja z przymusem wzięcia 10dni ciągłego urlopu latem. Elastyczność jest spoko, ale bardzo łatwo bywa nadużywana, więc ja nie mam z tym problemu. Zresztą, to tylko 20tygodni, które można przekazać partnerowi albo użyć jeszcze przed urodzeniem dziecka, a jeżeli komuś bardzo zależy na szybkim
  • Odpowiedz
@alicemeow o jakie "jakościowe zmiany" walczą obecnie feministki w Polsce?

Feminizm to szkodliwa i kłamliwa ideologia, żadna poważna kobieta jej nie szanuje.
Piszę to jako kobieta ;-)
  • Odpowiedz
@wiewior_s: jak mozna tak kompletnie nie ogarniac prezentowanej treści xDDD

- Obrazek przedstawia jak ta sama osoba tylko przez pryzmat poglądów dostaje stereotypowe cechy
- #!$%@? sie ze nie ma jakiejś stereotypowej cechy wygladu
  • Odpowiedz