Wpis z mikrobloga

@SPGM1903 Zależy, w jakim nurcie i do czego potrzebujesz psychoterapeuty. Na Orlej w bramie jest dużo gabinetów, a że większość terapeutów chyba ma swoje strony internetowe, to możesz przejrzeć i sobie wybrać. Psychoterapia to na tyle indywidualna sprawa, że ciężko kogoś polecić, bo każdemu odpowiada inny styl prowadzenia sesji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noobarian: pisanie na wypoku to najlepszy sposób na pozostanie w stanie agonii. Często występuje tu pogarda, ignorancja, mamtowdupizm, ironia a nawet sarkazm. Serio?
@skejwen: #!$%@?ć falubaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ruthven: a gdyby określić ulubiony styl prowadzenia rozmowy, to łatwiej o namiary? Bo widzisz, w sposób na chybił trafił można nie tylko stracić kasę, ale i chęci... Wiem, że najlepiej samemu sprawdzić. Ale nie jestem
@SPGM1903 W teorii tak, ale w praktyce jak widzisz, nikt nie jest chętny do dzielenia się swoimi opiniami o terapeutach. Ja na przykład wydaje mi się, że mogę polecić http://lublinpsychoterapia.eu/, tylko że sam nie mogłem chodzić do niej na terapię, bo miałem z nią zajęcia na uczelni. Lepiej jest skupić się na innym podejściu - w gruncie rzeczy terapeuta stwarza ci warunki do zmiany, pomaga w tym, etc. i wszystko zależy od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ruthven: mnie właśnie nie chodzi o to by się miło rozmawiało i tworzyło kółko wzajemnej adoracji.
Nie chcę też, by były to echa moich zdań, bo i z takimi przypadkami się spotkałem.
@SPGM1903 Inwersja pytania jest czymś, co faktycznie stosuje wielu terapeutów - w teorii pomaga to dopytać o określoną rzecz bez sugerowania kierunku odpowiedzi (a tego zazwyczaj starają się unikać), natomiast też znam parę osób, które tego nie lubią.

Jeżeli jasno zakomunikujesz na początku terapeucie czego nie lubisz i co lubisz, to powinni się dostosować, tak czy inaczej. Pod tym względem jako klient masz też prawo czegoś wymagać ( ͡° ͜ʖ