Wpis z mikrobloga

Jakim cudem takie rzeczy przechodzą bez echa? Przecież to jest nawet gorsze niż zakaz handlu :D

https://bezprawnik.pl/kodeks-pracy-dlugie-weekendy/

Konieczność odrabiania przerw na papierosa, zakaz dorabiania, zakaz robienia remontów w czasie urlopu, przesadnie rozbudowany zakaz konkurencji, likwidacja umów cywilno-prawnych

Nowy kodeks pracy sprawi, że to szef zdecyduje, kiedy będziesz mógł wziąć wolne


Z tyłu głowy coś mi jeszcze świta o braku wypłat za nadgodziny i możliwość zwalniania kobiet w ciąży.

A zwolennicy tych przepisów co teraz będą pisać?
"Ale jak to?
Nie możesz sobie nie robić remontu w trakcie urlopu?
Albo zaplanować wyjazd wtedy kiedy szefowi pasuje?
A czas wolny jest od odpoczywania, nie pracowania! Nie możesz sobie przecież dorabiać! Kiedyś pracowało sie w jednej firmie i jakoś się żyło!"

XD Czuje nagły wzrost współpracy B2B w firmach.

#zakazhandlu #prawo #bekazpodludzi #pis
  • 44
  • Odpowiedz
@ejadaz689: chyba bardziej chodzi o patologie w stylu papierosek co 30min. Pracowałem w kilku firmach już, i to był straszny problem jak ekipa 20 osób wychodziła co chwile na fajke, a reszta nie mogła bo... nie paliła

Chociaż uważam że rozwiązywanie problemu ustawą to żadne rozwiązywanie problemu XD
  • Odpowiedz
chyba bardziej chodzi o patologie w stylu papierosek co 30min. Pracowałem w kilku firmach już, i to był straszny problem jak ekipa 20 osób wychodziła co chwile na fajke, a reszta nie mogła bo... nie paliła


@Rabusek: To jest #!$%@? pracodawcy. Powinien dawać niepalącym też przerwy w tym momencie.

Chociaż uważam że rozwiązywanie problemu ustawą to żadne rozwiązywanie problemu XD


@Rabusek: No właśnie o to mi chodzi. Szczególnie, że jak
  • Odpowiedz
@Shmit: też nie, bo spółdzielnie mają zakazy głośnych prac przed 9 i po 18 najczęściej (u mnie np. tak jest i sąsiedzi jak słyszą wiertarkę po tej godzinie to idą grupą przypomnieć o regulaminie)
  • Odpowiedz
@Shmit: to sie nazywa zakazhandlu bis - nie bedziesz pan robił w czasie wolnym co pan chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nowy kodeks pracy sprawi, że to szef zdecyduje, kiedy będziesz mógł wziąć wolne


@Rabusek: zachowujesz się jakbyś nigdy nie pracował, to posłuchaj:

pracownik nie może sam sobie udzielić urlopu, a samo złożenie wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego nie może być również traktowane jako uzgodnienie terminu i wymiaru urlopu. Prawo do urlopu i konieczność jego wykorzystania nie może być realizowane w sposób dowolny bez uzgodnienia z pracodawcą (tak wyrok Sądu Najwyższego z
  • Odpowiedz
@modzelem: nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w jednym, i w drugim wypadku odrywasz się od swoich obowiązków i powinieneś odpracować. Możesz zostać na nadgodziny, za które pracodawca ci nie zapłaci, tylko czas poświęcony na sranie ściągnie z takiego konta
  • Odpowiedz
tak i zaraz wpadnie tutaj wpadnie kilka "prawicowych" kont typu @skinnydog, którzy wytłumaczą ci, że tak powinno być


@fledgeling:

1. Dlaczego mnie zaczepiasz? Odpowiedz rzeczowo. Inaczej nazwę to stalkowaniem.
2. W jakim temacie się wypowiadasz i mnie w to wciągasz? Co ja mam do tego?
  • Odpowiedz
Remont z zasady nie jest wypoczynkiem.


@Rabusek: a wlasnie to jest ciekawe zagadnienie - czemu nie?
Remont to wysilek fizyczny.
Chodzenie po gorach to wysilek fizyczny, tyle, ze ktos podziwia widoki.

A jesli kto inny woli sie meczyc, bo lubi malowac sciany i sam sobie malowac te widoki? I lubi taki czynny wypoczynek?
Kto - i dlaczego- ma decydowac o tym, co relaksuje mnie, co Ciebie, a co Kowalskiego czy Nowaka?
  • Odpowiedz