Wpis z mikrobloga

Grałem kilka razy w Gothica, Gothica 2 i NK. Kilka lat temu kupiłem Gothica 3 i od tego czasu pograłem może z 5h. Jakoś nie mogę się przekonać do tej części. Grafika inna, postać i jej budowa inna, wszystko inne. Pamiętam jak zagrałem pierwszy raz to dziwiłem się jak można tak grę zniszczyć. A tym bardziej się dziwię, że niektórych fanom Gothica ta część się podoba. Może miałem po prostu zbyt duże wymagania.
#gothic3 #gothic #gry
  • 18
@Nobody32: Mirku, mam to samo. 1 i 2 NK przechodziłem kilka razy, wiadomo :) Ale w trójke nie pograłem też wiecej niż kilka godzin. Klimat nie ten sam zupełnie. Miałem wrażenie, że to nie Gothic. I odpuściłem, a do poprzednich części wracam z chęcią.
@Nobody32 3 jest spoko, są postacie z poprzednich części, świetny dubbibg i muzyka... Nawet częściowo klimat się zgadza według mnie. Wkurzać natomiast może system walki, słaba optymalizacja i bugi
@ntniwk: Nadal mam flashbacki niczym z Wietnamu. Ja grałem i przeszedłem(!) Gothic'a 3 grając w wersja z pre orderu mojej siostry na komputerze, który już wtedy był przestarzały. Te trzy minutowe wczytywania zapisu, lagi jak jasna cholera no i oczywiście "Where is the Guru" (poważnie, to gdzie jest ten cały Guru?). Kiedyś to się miało cierpliwość, teraz to się nie ma cierpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°). No
@Nobody32 imo trójka miała inny, ale za to niepowtarzalny klimat - ta była to moja pierwsza "sandboxowa" gra, gdzie nikt nie prowadził za rączkę z lokacji do lokacji. A miejscówki - palce lizać, klimat można było ciąć mieczem dwuręcznym. Ehhh, pokochałam tę część i jej soundtrack, pograłbym znów ()